ימ"ר ת"א: "אתם עם הכיפה, הפאות והציציות כולכם חבורת פושעים"

צילום: חדשות ימנים
חוקר השפיל את אב העצור מהמרדף המשטרתי בו נהרג אהוביה סנדק ז"ל, תוך שהוא מביע אמירות פוגעניות ומכלילות כלפיי המגזר הדתי • עו"ד נתי רום מחוננו "מדובר בהמשך ההתנהלות השערורייתית של ימ"ר ת"א במטרה לטייח ולא לרדת לחקר האמת בכל הנוגע לשוטרים החשודים מימ"ר ש"י"

עו"ד נתי רום מחוננו הגיש תלונה לקצין תלונות הציבור של מחוז ת"א בגין אמירות פוגעניות וגזעניות כלפיי אביו של אחד מהעצורים בתקרית המרדף המשטרתי שכתוצאה ממנו נהרג אהוביה סנדק ז"ל. האב אשר זומן לחקירה, תיאר כי ספג עלבונות קשים כלפיו וכלפיי הציבור הדתי בכלל וכך קרה גם בחקירה של אשתו.

במכתב פנה עו"ד נתי רום אל קצין תלונות הציבור ואמר "תלונה זו בשם מרשי שבנדון מגיעה לאחר עלבונות שספג במהלך חקירתו ביום 29.12.2020 בימ"ר ת"א רחוב סלאמה בידי החוקרים רס"ב גדי אביטן ופקד אסי גרוסמן. מרשי הגיע בעקבות קבלת זימון למסירת עדות בתיק בו חשוד בנו בגין אירוע שבמהלכו מצא את מותו חברו הטוב של בנו – אהוביה סנדק ז"ל".

הוא תיאר במכתב כי "לאורך החקירה החוקר רס"ב אביטן הטיח עלבונות קשים במרשי, כינה אותו פעמים רבות "שקרן" והוסיף הטחה פוגענית כוללנית כלפי הציבור הדתי בכללותו באומרו "אתם עם הכיפה, הפאות והציציות כולכם חבורת פושעים". מעת לעת במהלך החקירה הארוכה נכנס לחדר פקד גרוסמן והצטרף לאלימות המילולית שהטיח רס"ב אביטן במר גוזלן" אמר עו"ד רום.

עו"ד רום תקף את התנהלות החוקרים והוסיף כי "ההטחות הפוגעניות המשיכו גם כשמר גוזלן יצא מהחדר והמתין בפרוזדור. התנהגות דומה חוותה גם אשתו של מר גוזלן במהלך עדות שמסרה בסמוך. אין צורך להכביר במלים כמה התנהלות החוקרים המתוארת פסולה בתכלית ואסור שתהיה לה מקום בשורות משטרת ישראל".

עו"ד רום ציין במכתבו כי "מרשי הינו ראש כולל, איש ממלכתי ושומר חוק. מלבד הפגיעה האישית במרשי וברעייתו הרי שמדובר באמירות גזעניות וחשוכות כלפי ציבור גדול בעם ישראל אשר חובש כיפה, עטור בפאות ובציצית. אני מקווה ומאמין שמשטרת ישראל תדע להוקיע את ההתנהלות הפסולה המתוארת משורותיה ובהקדם". ולסיום ביקש "אבקש להתעדכן בהקדם באופן הטיפול בתלונתי. במקביל אנו שוקלים אפיקים משפטיים נוספים לטיפול באירוע".

עו"ד נתי רום מסר כי התנהלותם של החוקרים הינה שערורייתית "לעתים נראה שכשמדובר ביהודים דתיים ואוהבי הארץ הרסן מותר והשפלות וגזענות חשוכה הופכים להיות לגיטימיים. אני מקווה מאוד שהעלבונות שספגו מרשי בעת מסירת העדות לא תעבורנה בשתיקה והאחראיים יתנו על כך את הדין. מדובר בהמשך ההתנהלות השערורייתית של ימ"ר ת"א שמנסה להפוך כל אבן במטרה לטייח ולא לרדת לחקר האמת בכל הנוגע לשוטרים החשודים מימ"ר ש"י".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק