יונתן לר, מראשי 'ישראל השלמה' בראיון לימנים: נתניהו בדרך למדינה פלסטינית

יו"ר מטה ישראל השלמה, יהונתן לר. צילום: יח"צ

ראיינתי את יהונתן לר, תושב קרית ארבע. יהונתן, מראשי מטה ישראל השלמה, מספר על המטה שהוקם לפני זמן, מסביר כיצד יפעלו כדי לסכל את תוכנית המאה ומציג תוכנית חליפית לתוכנית המאה.

מה זה בעצם מטה 'ישראל השלמה'?

מטה ישראל השלמה הוא מטה שהוקם לפני כחודש בידי יחזקאל חסון ואנוכי, במטרה להאבק בתוכנית המסוכנת, תוכנית המאה. המטה עובד בשיתוף פעולה מלא עם עוצמה יהודית.

איך תפעלו?

נארגן הפגנות ונפעל בדרכים מעניינות שימשכו את הציבור ויציגו בפני הציבור את המציאות המסוכנת שבתוכנית המאה ובעוד מספר דרכים.

לאחרונה קמו מספר תנועות וארגונים שילחמו בתוכנית המאה, מה מיוחד בכם?

תנועת נחלה למשל, יש לנו איתם הבדל בדרך הפעולה, לצורך הדוגמא: כשהם עלו לא מזמן לישוב חדש – הצבא אמר להם להתקפל והם התקפלו ישר. זו לא הדרך שלנו. מנגד, יש את 'כולה שלנו' שאנחנו עוזרים להם בפעילויות והכל ומסכימים איתם אידיאולוגית, אבל הם לא יעסקו בהפגנות.

לעומת זאת, אנחנו חושבים שצריך הפגנות וצריך עוד כל מיני דברים חוץ מהסברה ועלייה למקומות התיישבות, צריך לעשות דברים נוספים, ולכן אנחנו באים לא כנגד לכולה שלנו (איתם כאמור, אנחנו משתפים פעולה), אלא בנוסף, למלא את הקוביה החסרה.

כמה פעילים יש לכם?

המטה רק הוקם לפני כחודש, ובינתיים עשינו הפגנה מול שגרירות ארצות הברית והיו הפגנות בכיכר ציון בירושלים, לכן אנחנו רק בשלב התחלה. כרגע יש לנו עשרות פעילים ומקווים לגדול עוד.

טרמפ ידיד של ישראל?

 אני חושב שהתשובה לשאלה הזאת היא שאלה מהותית יותר, האם אנחנו צריכים להתחשב בדעותיהם של הגויים? דעותיהם של איזה נשיא שלא יהיה.. ארצות הברית, סין, ומחר נשיא רוסיה?? לטעמנו אנחנו צריכים להתחשב אך ורק במה שהקדוש ברוך הוא אומר לנו בתורה, שארץ ישראל כולה שלנו, שצריך לגרש מפה את האויבים ושאסור למסור גרגיר מארץ ישראל.

לא צריכים להתחשב במה יגיד נשיא כזה או אחר. אם אתה שואל אותי, ספציפית על הנשיא טראמפ, אני חושב שאם זה היה תלוי רק בו, לא היה אכפת לו גם אם נתניהו היה מציג לו תוכנית לגרש את כל הערבים…

מהסיבה הזו אנו חושבים שטראמפ הלך בעקבות נתניהו. נתניהו שיכתב לו את התוכנית הזו. לפני כמה שנים הוא נאם את נאום בר אילן. אנחנו רואים שהוא הולך בדרך הזו. כזכור, הוא עשה את הסכמי וואי, גירש ישובים, והכל בדרך לתוכנית הסופית של נתניהו – מדינה פלסטינית.

תשתפו פעולה עם ארגונים אחרים?

אנחנו נשמח לשתף פעולה עם ארגונים אחרים כל עוד שיתוף הפעולה לא יפגע במאבק שלנו, ובצורה שאנחנו נוקטים. אני אסביר: ניקח כדוגמא את מועצת יש"ע, למעט עודד רביבי, כולם מתנגדים לתוכנית. אבל מה הם מנסים להשיג? הם לא אומרים: "ארץ ישראל כולה לעם ישראל, הם מנסים להשיג שיפורים בתוכנית. המטרה שלהם היא שהתוכנית תתקיים עם כמה תיקונים.

איזו תוכנית אתם מציעים במקום?

יש לנו תוכנית אחרת. תוכנית המאה שלנו נכתבה לפני המון שנים בתנ"ך, והתוכנית היא שארץ ישראל כולה לעם ישראל. מנהר פרת ועד נהר הנילוס. ארץ ישראל היא כולה שלנו. המלחמה פה היא לא על ישובים מבודדים שברור שזה אסון, היא הרבה יותר גדולה ועקרונית. ארץ ישראל כולה שלנו? כן או לא.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
2 תגובות
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
ארז
3 years ago

יונתן אני מעריץ שלכם

ביבי ואחמד טיבי
3 years ago

ציינת את נאום בר אילן… ביבי חזר והצהיר על שאיפתו להקים מדינה פלסטינית עוד עשרות פעמים!
אומנם התקשורת והפוליטיקאים מצניעים ומשכיחים את דבריו. אבל בדיקה קלה בגוגל חושפת את האמת הפשוטה והמבהילה – ביבי הצהיר זאת שוב ושוב!

✎ תגובה באמצעות פייסבוק