יו"ר איגוד רבני קהילות, הרב עמיחי אליהו קורא להדחתו המיידית של סגן ראש עיריית חיפה לזר קפלון

אתמול (שני) בבוקר פרסם אושיית הרשת יגאל מלכה פוסט שפרסם סגן ראש העיר חיפה ונציג ישראל ביתנו בעירייה, לזר קפלון, בו הוא תוקף בחריפות את הציבור הדתי. בטקסט שפרסם קפלון נכתב כי "90 אחוז מהחילונים משרתים בצבא, בעוד שהדתיים זוללים, שותים ואונסים את הקטינים בחסות אלוהים. אל תבלבלו בין המאמינים והקנאים הזומבים. איש אינו פוגע בזכותם של כל אחד להאמין". סיום הפוסט כתב קפלון "ישראל ביתנו לא תתן לקנאים לשלוט במדינה זו".

בעקבות התבטאות זאת שלח יו"ר איגוד רבני קהילות, הרב עמיחי אליהו, מכתב חריף ליועמ"ש בדרישה לחקור את סגן ראש עיריית חיפה, לזר קפלון כנגד הציבור הדתי ולהדיח אותו לאלתר מתפקידו. במכתב נכתב: "היות ואמירות אלה נאמרו מפי איש ציבור שקיבל את המנדט מאזרחי העיר חיפה. והיות והוא אמור לייצג את כל אזרחי העיר, כולל הדתיים, קשה מאד לשאת אמירות חריפות מעין אלו המעודדות שנאה, הסתה וגורמות לחלק ניכר מהציבור להרגיש מודח"

עוד נכתב: "השנאה והקיטוב במדינת ישראל הולכת ומחריפה וכעת נחשפנו לרוע הגדול מכל, אשר עלול להוביל להקזת דם, לאלימות ולפגיעה בציבור שלם, אשר זכויותיו שוות לכל אזרחי המדינה. אינו שונה אדם החובש כיפה על ראשו ממי שאיננו".

נוסף על כל זאת גם הדרישה לחקור ולהדיח את קפלון: "אני קורא לך להורות באופן מידי לפתיחת חקירה כנגד הסתה פרועה זו, וקורא לך להדיח לאלתר את סגן ראש העיר חיפה מתפקידו".

אמירתו של קפלון מצטרפת לסרטון בשפה הרוסית שפרסמו במפלגת ישראל ביתנו בתחילת השבוע בו מופיע ח"כ אלקס קושניר בו הוא אומר שישנים יותר ממיליון אורתודוכסים שחיים על חשבון הציבור. בסרטון מבקש ח"כ קושניר מהציבור לדמיין שאתה מטפל בחולה, דואג לו ומלביש אותו, אבל הוא לא עובד ולא עושה צבא ועוד אומר לך איך לחיות. לדבריו, זה קורה כל יום לכל אחד מאיתנו. לטענתו, המדינה מסבסדת את האורתודכסים על חשבונם של הציבור החילוני ורק ישראל ביתנו חזקה תבטיח ממשלה ללא אורתודכסים.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק