יוסי דגן: "לולא הגנו על עצמם החקלאים על חייהם בנשקם, היינו עסוקים בשבע הלוויות"

יו"ר מועצה אזורית שומרון יוסי דגן שלח מכתב למפקד משטרת מחוז ש"י, ניצב משה ברקת, בעניין מעצר החקלאים היהודים שעבור לינץ' באדמות 'דורות עילית' לפני כשבועיים. במכתבו הסביר דגן כי החקלאים עמדו מול התקפה המונית שסיכנה את חייהם בצורה ממשית, ולולא השתמשו בנשקם להגן על חייהם האירוע כולו היה מסתיים אחרת. היום (רביעי) יתקיים דיון בערר שהוגש בדרישה לשחררם ממעצר.

במכתבו הסביר דגן כי מדובר על שטח שנרכש כדין לפני עשרות שנים, ועבר רישום מסודר. בתקופה האחרונה שווקה הקרקע לצורך הקמת יישוב עתידי, ובעלי הקרקע שלחו חקלאים יהודים לעבד את האדמות בכדי למנוע השתלטות עוינת ע"י ארגון הפת"ח וארגון 'אינתיפאדת האדמות'.

שני הארגונים מנסים להשתלט על השטח באמצעות נטיעות מכוונות במקום, צעדות מצד הפת"ח ועוד, המטופלות על ידי המנהל האזרחי וצה"ל. לעומתם, עבודת החקלאים היהודים מוכרת לרשויות, הן למועצה אזורית שומרון והן למועצה המקומית קרני שומרון הסמוכה לשטח. הלינץ', שהתרחש לפני למעלה משבועיים, "הינו אירוע חמור ביותר במהלכו הותקפו חקלאים שהגיעו לקרקע, הוזעקו עשרות רבות של פורעים על מנת לבצע בהם לינץ'".

דגן במשטרת אריאל | צילום: דוברות מוא"ז שומרון

עוד תיאר דגן כי מח"ט אפרים, אל"מ יפתח נורקין, הבהיר כי הוא רואה את האירוע כהתקפה המונית וניסיון ביצוע לינץ' ע"י עשרות רבות של פורעים. בנוסף, אל"מ נורקין הדגיש בפני דגן כי בזמן אמת הרמקולים במסגדים בכפר הסמוך כרזו והזעיקו את הציבור לצאת מהבתים, להגיע ולתקוף את החקלאים "מדובר על אירוע מובהק של התקפה המונית על מנת לנסות ולבצע לינץ' בחקלאים כפשוטו".

דגן הזכיר כי גם באירועים קודמים בגזרת השומרון נאלצו אזרחים להשתמש בנשקם לצורך הגנה עצמית כנגד התקפות מחבלים. לדבריו "אירועים כאלה מתרחשים בין פעם לפעמיים בשנה.. ברור לי כי מדובר באירוע מובהק של התקפה מסכנת חיים, ולולא הגנו החקלאים על חייהם ע"י השימוש בנשקם, היינו חלילה עוסקים ב7 הלוויות של נרצחי לינץ' נורא".

עוד הוסיף דגן לגבי ההסתה ברשתות החברתיות "ההסתה ברשתות מטעם ארגון הטרור פת"ח ו'אינתיפאדת הקרקעות' נמשכת, כולל איומים מפורשים שהועברו לגומרים בצה"ל – לנקוט באלימות נוספת. כמו כן התקיימו צעדות המוניות נוספות ונטיעות לא חוקיות נוספות, על מנת להשתלט על השטח המדובר ולמנוע את עיבוד הקרקע על ידי הבעלים".

דגן סיכם את מכתבו "אני מצפה כי המשטרה תתייחס לאירוע בחומרה הראויה, ותפעל למצות את הדין עם הפורעים שניסו לבצע לפגוע ולבצע לינץ' אכזרי בחקלאים".

נזכיר כי השבוע (ב') עצרו שוטרים מימ"ר ש"י את בוגרי הצבא שנפגעו בלינץ', בחשד כי מהירי ההגנתי נפגעו שניים מהתוקפים הערבים. נציין כי כבר לאחר האירוע נחקרו כל החקלאיים היהודים במשטרה ומסרו את גירסתם לאירוע, ולאחר חקירתם שוחררו.

היום (ד') ידון ביהמ"ש המחוזי מרכז בלוד בערר אותו הגיש עו"ד עדי קידר מארגון חוננו בדרישה לשחרר באופן מידי את החקלאים מהשומרון שנאלצו לגן על חייהם במהלך לינץ' של מאות ערבים.

בלינץ,' שהתרחש לפני למעלה משבועיים, תקפו מאות ערבים קבוצה של חקלאיים יהודים בקרקע יהודית בסמוך ליישוב מעלה שומרון. במהלך התקיפה, שכללה ידוי אבנים ומכות, נפגעו ארבעה מתוך החקלאים. כוחות מד"א פינו את הנפגעים לבית החולים מאיר בכפר סבא. קבוצת החקלאים הצליחה להינצל מהלינץ' לאחר שמספר בוגרי צבא ביצעו ירי הגנתי מנשקם האישי ובכך הצילו את חייהם של חברי הקבוצה. לאחר האירוע דיווח ברשתות הערביות כי שניים מהתוקפים נפגעו מירי באירוע.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק