יהודי נפצע מזריקות אבנים: החשודים נתפסו, אך התיק נסגר • "פיגוע לכל דבר"

לפני מספר שבועות מחבלים ערבים יידו אבנים לעבר רכב יהודי בכביש 458 סמוך לישוב כוכב השחר בבנימין, וגרמו נזק לשמשה הקדמית. הנהג, שניצל בנס, הגיש תלונה בתחנת המשטרה וקיבל הודעה כי נתפסו חשודים. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שלח מכתב למשטרת בנימין, אולם הופתע לגלות כי תיק החקירה נסגר עקב 'עבריין לא נודע'.

עו"ד בלייכר תיאר במכתבו: "האבן פגעה הישר בשמשת הרכב הקדמית, ניפצה אותה וחדרה לתוך הרכב. למרבה הנס האירוע המחריד הסתיים ללא פגיעה בגוף, ומרשי הצליח להמשיך בנסיעה מכוסה בזכוכיות עד כוכב השחר".

לאחר מכן הגיש הנהג תלונה עם עדות מפורטת בתחנת המשטרה בביתר עילית. לפי עו"ד בלייכר "מתמונות האירוע ומיקום הפגיעה ניכר באופן חד כי האירוע היה יכול להסתיים חלילה בצורה חמורה ביותר, מפגיעת ראש או איבוד שליטה".

מכוחות הביטחון נמסר לנהג כי נתפסו חשודים במעשה, ועו"ד בלייכר שלח מכתב למשטרת בנימין בבקשה להתעדכן במצב ההליך נגד החשודים ולהביאם לדין.

אולם, תשובת משטרת בנימין הפתיעה את העו"ד ואת הנהג. בתשובה נכתב כי "בחינת חומר הראיות ותיק החקירה לא נמצא כי נעצרו חשודים בביצוע העבירה והתיק נגנז 'עבריין לא נודע'". עוד נכתב כי חוקרי המשטרה ישמחו לקבל "שמות של חשודים שנעצרו או חשודים בביצוע העבירה".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את נהג הרכב שנפגע מסר: "פיגוע אבנים זה פיגוע לכל דבר. מצופה מהמשטרה וכוחות הביטחון לחתור למגע בכל האמצעים ולהביא ללכידת או נטרול המחבלים והעמדתם לדין. אנו דורשים התייחסות כאילו הושגה מטרת המחבלים וקרה הגרוע מכול".

נציין כי רק במהלך שעות הלילה המאוחרות נפצע תושב יהודי באופן קל מאבנים שהשליכו לעברו מחבלים בחברון סמוך לישוב יקיר שבשומרון. הנהג לא נזקק לפינוי, וכן הבוקר (רביעי) מחבלים יידו אבנים בכביש 443 מזרחית למחסום מכבים. אין נפגעים אך נגרם נזק.

הליווי בתיק מתנהל כחלק מפרויקט האבנים של ארגון חוננו.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק