ידידה אפשטיין תובע את המשטרה "הפרו את זכויותי"

ידידיה אפשטיין כשהוא אזוק במעצר | צילום: באדיבות משפחת אפשטיין
ידידיה אפשטיין, הילד עם האזיקים תובע: "המשטרה הפרה זכויותי, שוטרים ובהם מפקד תחנת לב הבירה תקפו אותי,  כבלו אותי באזיקים שלא כחוק והותירו אותי לישון על הספסל לילה שלם"

ידידיה אפשטיין, הנער בן ה 14 שתמונתו באזיקים עוררה סערה הגיש באמצעות עורך דינו איתמר בן גביר תביעה על סך של תשעים אלף ש"ח נגד מפקד תחנת לב הבירה שימי מרציאנו, קצין ושוטר נוסף וכן נגד משטרת ישראל. בכתב התביעה כולל בתוכו מספר אירועים שהחמור בהם הוא האירוע המפורסם בו אפשטיין נעצר במהלך סיבוב שערים סביב העיר העתיקה בחודש יוני 2020.

בכתב התביעה מפורטת השתלשלות האירוע כאשר במהלכו השוטרים דרשו מאפשטיין וחבריו לעזוב את המקום כאשר ערבים מהלכים חופשי בעיר העתיקה. לאחר מכן נטען כי הקטין הותקף על ידי שוטרים ובסופו של יום מצא את עצמו עצור בתחנת המשטרה. בכתב התביעה הודגש כי גם עיכובו של אפשטיין היה מנוגד לחוק, אולם מעצרו לאחר מכן למשך לילה שלם היה ללא כל סיבה במיוחד כאשר המשטרה ביקשה לשחררו למחרת בבוקר בתנאים מגבילים.

גם לאחר שנעצר ההתעמרות באפשטיין לא הופסקה ובמקום להילקח לבית מעצר לנוער הוא נכבל על ידי השוטרים בניגוד לחוק האוסר כבילת קטין, והושאר על ספסל התחנה במשך לילה שלם, ללא מזרון ושמיכה.  בתביעה גם טענות נגד המשטרה שבעקבות הסערה הציבורית הדליפה סרטון מתחנת המשטרה, וכן טענות בגין לשון הרע כאשר אחד השוטרים כינה את אפשטיין "הארי פוטר החרדי".

באירוע נוסף שמפורט בכתב התביעה מחודש אוקטובר 2020  מפרט אפשטיין כיצד הותקף על ידי מפקד תחנת לב הבירה,שימי מרציאנו,  רק כי העז לצלם את אחד השוטרים שפגע במפגין חרדי. אירוע אחר מתייחס לעיכובו של אפשטיין לשווא במהלך סיבוב שערים נוסף. כאמור סכום הפיצוי המבוקש הוא תשעים אלף ש"ח ועו"ד בן גביר אומר הבוקר כי:" המדובר במספר אירועים חמורים שבהם המשטרה שללה זכויות מנער קטין, שוטרים ובהם מפקד תחנה תקפו אותו, באירוע מיוני 20 הוא נעצר במעצר שווא, נכבל באזיקים בניגוד לחוק ואם לא די בכל אלה הושאר לישון על ספסל תחנת המשטרה.

החלטנו שלא להמתין למח"ש שתגיש כתב אישום ותמצא את הדין עם השוטרים שפגעו במרשי, כולנו תקווה שזה יקרה בכל אופן השוטרים גם יצטרכו להתמודד עם תביעה אזרחית שמבקשת לעשות צדק, ולהחזיר את מצבו של הקטין לקדמותו. לא ייתכן כי שוטרים במשטרה יתעללו בקטין, יפגעו בו ואף יעליבו אותו רק כי הוא מרגיז אותם ועושה סיבובי שערים סביב העיר העתיקה בירושלים".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק