טראמפ או ביידן, מי המנצח הגדול? | טור אישי – אליהו לורנס

צילום: אלנתן אמיתי
בעוד פחות משבועיים נדע מי יהיה המנהיג של המעצמה החזקה בעולם, אם זה יהיה טראמפ או ביידן, אנחנו לא יודעים, אך זה בהחלט יהיה מסע מסקרן ביותר

ב- 3 בנובמבר, 2020 יתקיימו הבחירות בארה"ב, בעוד פחות משבועיים יוחלט מי יהיה האדם שישלוט במעצמה הכי חזקה בעולם.

שני המועמדים המרכזיים: דונלד טראמפ, הנשיא המכהן מטעם המפלגה הרפובליקנית וג'ו ביידן, המועמד לנשיאות מטעם המפלגה הדמוקרטית.

"שני המועמדים המרכזיים" טראמפ וביידן | צילום: ויקיפדיה

אחד מהאירועים המרכזיים שקורים לפני כל תקופת בחירות באמריקה היא שלושת ה"דיבייטים" (עימות מצולם בין שני המועמדים), במהלך השנים צברו ה"דיבייטים" פופולריות רבה בקרב העם האמריקני, והפכו למנהג מחייב, השנה למרות מגבלות הקורונה התקיים הדיבייט הראשון ורבים כינו אותו בתור ה"דיבייט הכי מכוער בהיסטוריה האמריקאית"
בגלל ההתפרצויות הרבות בין שני המועמדים.

הדיבייט השני לא התקיים עקב הדבקותו של טראמפ בנגיף הקורונה. למרות שהספיק להחלים בזמן לדיבייט החליטו המארגנים לנהל דיבייט במתכונת אינטרנטית, טראמפ סירב וכתוצאה מכך העימות התבטל. בזמן בו היה אמור להתקיים העימות שני המועמדים התראיינו במקביל לערוצי טלוויזיה פופולרים וכל אזרח בחר באיזה מועמד לצפות.

העימות האחרון יתקיים בארבע בבוקר ביום שישי 22/10/20.

העימות כנראה יהיה טעון מאוד עקב חשיפת הניו-יורק פוסט שבו נראו התכתבויות בין איש עסקים אוקראיני מפוקפק לבין האנטר ביידן – בנו של המועמד הדמוקרטי. ההתכתבויות אף הראו שהאנטר ארגן פגישה בין אביו לבין איש העסקים, מצדו של ביידן טוענים שלא היו לא פגישות ביום שמתואר בהתכתבות.

כידוע חברות הענק טוויטר ופייסבוק החליטו לחסום את הקישור לכתבה וגם חלק מאלה ששיתפו אותה, טוויטר אף סגרה את כל הפלטפורמה לזמן מסויים כדי לצמצם בכמה שניתן את הפגיעה בביידן. אזרחים רבים האשימו את החברות בהתנהלות לא הוגנת כלפי טראמפ.

מי ינצח בבחירות?
לשאלה הזאתי אין תשובה ברורה אך כרגע הסקרים מצביעים על ניצחון לג'ו ביידן. יש לזכור שגם בבחירות ב2016 בין טראמפ להילארי קלינטון, הסקרים חזו ניצחון לקלינטון אך ברגע האמת כולם הופתעו לשמוע שהמנצח הוא דווקא המועמד הרפובליקני, האם המזל יאיר פנים שוב לטראמפ? אנחנו לא יודעים, אבל אסור לשלול את האפשרות הזאת, הפער לא כל כך גדול ועם מעט מאמץ יכול טראמפ לזכות בכהונה הנכספת.

מה גרם לאנשים שהצביעו לטראמפ ב2016 לתמוך הפעם דווקא בביידן?
לשאלה זאת יכולה להיות כמה תשובות, אך לדעתי התשובה המרכזית היא הטיפול בקורונה שלדעת רבים לא התנהל נכון.
סיבות נוספות יכולות להיות הפזיזות שלו בנושאים רפואיים והזלזול שלו בדעת מדענים או רופאים מומחים.
אמנם לפי הסקרים ביידן מנצח אבל חיפושים בגוגל כגון "הצביעו טראמפ" היו הרבה יותר שכיחים מאשר "הצביעו ביידן".

עקב נגיף הקורונה רבים הצביעו באימייל, שיטה שטראמפ מתנגד לה וטוען שמדינות עוינות יכולות להתערב לטובת ביידן. אמש הודיעו ראשי המודיעין בארה"ב שאיראן מנסה להתערב בבחירות לנשיאות. 40 מיליון אזרחים כבר הצביעו בהצבעה המוקדמת. בהצבעה המוקדמת כרגע ביידן מוביל.

כידוע לכם נפטרה לא מזמן שופטת בית המשפט העליון היהודייה רות ביידר גינסבורג, אירוע כזה הוא מאוד נדיר, לא בכל יום נפטר שופט בבית המשפט העליון,  וזה הזדמנות מצויינת למנות שופט בעל נטיות שמרניות, במקרה שלנו טראמפ מתכוון למנות את אמי קוני ברט, הנושא הזה הוא קצת מורכב מכיוון שכשהיה מקרה דומה ב2016 שבו נפטר שופט לפני בחירות, הרפובליקנים התעקשו שלא למנות שופט עד לאחר הבחירות, אך עכשיו טראמפ מתכוון למנות את קוני עוד קודם לבחירות.

"לא כל יום נפטר שופט בבית המשפט העליון" | צילום: ויקיפדיה

עוד נושא בוער הוא ההתייחסות של טראמפ לקורונה, בעוד שביידן מסתובב עם מסיכה ומקפיד על ריחוק חברתי, תוך כדי שהוא מאשים את טראמפ בכישלון בטיפול במגיפה, טראמפ מקדם יחס מזלזל בנגיף ומדיניותו מתנגדת לסגרים שמדינות כמו קליפורניה מקיימת לעיתים קרובות.

בתחילת הקמפיין טראמפ לא הלך עם מסכה כלל אך כשראה שזה פוגע בו פוליטית החל ללכת לעיתים עם מסיכה. טראמפ גם אמר בזלזול שביידן "רוצה להקשיב לד"ר פאוצ'י" (מן מקביל לפרופ' רוני גמזו בארה"ב)  ביידן ניצל זאת כדי להראות שהוא נאמן למדע.

לסיכום אני חושב שכולנו מופתע בתוצאות האמת בין שהבחירות יוכרעו לטובת הדמוקרטים או הרפובליקנים, לשני המועמדים יש סיכוי לנצח, אולי דברים יתבהרו יותר בימים הקרובים.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
1 תגובה
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
אורח
2 years ago

טראמפ ניצח, אבל הכנופיות של אובהמה וביידן גנבו את הבחירות!!! ממש כמו פה💩👿

✎ תגובה באמצעות פייסבוק