חשיפה: פיגוע דקירה בירושלים שלא פורסם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
אמבולנס מד"א. צילום: דביר גופשטיין, חדשות ימנים
מחבלים ערבים תקפו זוג מאורסים בירושלים, דקרו את הבחור וביצעו בו לינץ' - זמן מועט לאחר שהציע נישואין לבת זוגו בבית החושן במזרח העיר. הסכין חדר לתוך הריאה והצעיר עדיין מאושפז בבית החולים. במהלך הפיגוע נמלטה ארוסתו מהרכב והסתתרה, ורק כשהצליח הצעיר הפצוע להגיע בכוחות עצמו למשטרה, הגיעו שוטרים לחלץ את הבחורה
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

בפיגוע דקירה בירושלים נפצע צעיר יהודי, זמן מועט לאחר שהציע נישואין לבת זוגו בבית החושן אל מול הר הבית. בני הזוג היו בדרכם לבית אורות, כשהותקפו על ידי עשרות פורעים בצומת א טור. הבחור יצא מהרכב, והותקף באבנים ונדקר בגבו, ואילו הבחורה נמלטה והסתתרה באזור הצומת. רק לאחר שהבחור הפצוע הצליח לחזור לרכב ולנסוע למקום בו היתה משטרה – הגיעה המשטרה לחלץ את הבחורה.

פיגוע הדקירה אירע ביום ראשון בערב, לאחר שאביה, תושב השומרון בן 21, הציע נישואין לבחירת ליבו שחר בבית החושן הצופה על הר הבית. בני הזוג עדכנו את משפחותיהם וחבריהם, והיו בדרכם לבית אורות. בדרך נחסם רכבם על ידי רכבים אחרים, והפורעים החלו לזרוק עליהם אבנים וסלעים.

"החלון האחורי נשבר, יצאתי החוצה כדי להבריח אותם, וארוסתי התקשרה למשטרה. בשניה הראשונה הם פחדו ממני, אבל כשהבינו שאני לבד הפילו אותי על הרצפה ונתנו לי מכות בכל הגוף, זרקו עלי אבנים כשאני על הרצפה", תיאר אביה. במהלך התקיפה נדקר אביה בגבו, אולם טרם היה מודע לכך.

במקביל לניסיונותיה להתקשר למשטרה נמלטה שחר מהרכב, והשאירה אותו מונע. אולם אביה לא היה מודע לכך "אחרי חמש דק' שהם מכים בי הצלחתי לחזור לאוטו, וראיתי ששחר לא שם. הייתי בטוח שהערבים לקחו אותה. נסעתי מהר לצומת בית אורות, שם היתה משטרה, ואמרתי שיש יהודיה שהערבים עושים בה לינץ'".

רק לאחר עדכונו של אביה נסעה ניידת משטרה חזרה לצומת בה נשארה שחר, שהסתתרה מאחורי מכונית אחרת. היא תיארה את הלינץ' "אני נהגתי. כשהתחילו לזרוק עלינו אבנים אביה אמר לי לנסוע, אבל לא היה לאן. התקשרתי למשטרה, אביה יצא להבריח אותם אבל הם המשיכו לזרוק אבנים. הבנתי שאם אני נשארת באוטו זה מסוכן, אז החלטתי לברוח".

את נציגת המשטרה שענתה לה תיארה שחר כמישהי ש'לא נפלה מהרגליים' למשמע הדיווח. "פתאום קלטתי שהרכב נעלם, לא רואה את אביה. פחדתי שהערבים חטפו אותו". אז הגיעה ניידת המשטרה לצומת, ושחר החליטה לצאת ממחבואה ולחבור אליה.

בני הזוג נפגשו מחדש בבית אורות, כשאביה פצוע ומדמם. הוא פונה לבית החולים שערי צדק, שם גילו שמלבד הפציעה בראשו דקרו אותו הפורעים בגבו, דקירות שניקבו את הריאה. אביה נזקק לתפרים בראשו ובגבו כתוצאה מהלינץ', והוא עדיין מאושפז בבית החולים ללא מועד לשחרורו. במקביל הגישה שחר תלונה במשטרה.

אביה הוסיף "זה מחדל של המשטרה. ראינו משטרות בכל הסביבה, ולמרות ששחר התקשרה אליהם עד שהלכתי וסיפרתי להם פנים אל פנים על הלינץ' הם לא באו. אין הרתעה. הם יודעים שקורים אירועים, אנחנו לא הראשונים שחטפו אבנים שם, ובכל זאת עד שלא הגעתי אליהם לא עשו דבר".

שחר ביקשה לספר כי "הצעת הנישואין היתה בבית החושן כדי להשקיף על הר הבית – מתוך הידיעה שזה מה שאנחנו רוצים. המצב פה בוער וצריך לעשות משהו יותר גדול. במשטרה שאלו אותי אם לא ידעתי שזה מסוכן. אנחנו רק השקפנו על הר הבית, אפילו לא עלינו אליו".

עקב פציעתו של אביה נדחתה מסיבת האירוסין של בני הזוג, שהיתה אמורה להיערך אתמול (שני) בערב.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המלווה את בני הזוג מסר "זהו פיגוע רצחני עם השתתפות של המון מחבלים, המצריך תגובה חריפה של מעצרים וחיסול תשתיות הטרור – גם כנגד בעלי תעודות כחולות. אנו קוראים לרשויות הביטחון להפעיל מיידית את השב"כ וכל אמצעי החקירה והמודיעין, על מנת להביא למעצר מהיר של המחבלים בטרם יספיקו לפגע בקורבנות יהודים נוספים".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק