חשיפה: אימוני ארטילריה ושריון בפקיסטן: כך מוקם צבא "פלסטין" מתחת

חשיפה: אימוני ארטילריה ושריון בפקיסטן: כך מוקם צבא "פלסטין" מתחת לאף של ישראל

תחקיר הקול היהודי ו"מאבק על כל דונם": אנשי מנגנונים של הרשות הפלסטינית יוצאים לפקיסטן להכשרה צבאית הכוללת אימוני שריון, ארטילריה, צליפה, מקלעים כבדים וצניחה. צבא פקיסטן לאחר הטבח בעוטף:  "אנחנו לא תומכים בפלסטינים רק במילים"

מהתחקיר עולה כי בשנים האחרונות, לפחות עשרות מאנשי מנגנוני הרשות הפלסטינית סיימו הכשרה צבאית של שנתיים במסגרת צבא פקיסטן.

האימונים כוללים הכשרה בתחומי נ"ט, שריון, ארטילריה, צליפה, מקלעים, צניחה ועוד.

על רקע החשש מהיפוך קנים ומעורבות גוברת של אנשי מנגנונים בפיגועים, התחקיר גילה כי רבים מהיוצאים לפקיסטן הם תומכי טרור מובהקים, המגיעים מלב איזורי הטרור של ג'נין, טובאס, רמאללה ושכם ולא מסתירים את כוונותיהם.
כך למשל: עומר סוואפטה מטובאס שבמקביל להכשרתו בפקיסטן מפרסם ברשתות החברתיות תמיכה עקבית במחבלים ובהם מחבלי גוב האריות, ובמחבל שרצח חמישה בבני ברק.

תמונת הנושא בפייסבוק של פאיז סאלים, שגם הוא עבר הכשרה בפקיסטן, מציגה מחבלי חמאס הכובשים את ירושלים תוך פיצוץ טנקים ישראלים.

גם הצבא הפקיסטני לא מסתיר את מטרות האימונים. שבועיים לאחר הטבח בשמחת תורה, התפרסם ציוץ בחשבון הרשמי של הצבא על סיום ההכשרה של שישה קצינים מהרשות הפלסטינית. בציוץ נרשם כי בפקיסטן לא תומכים בפלסטין רק במילים אלא "מתאמנים ומתכוננים".

פקיסטן היא מדינה גרעינית שעוינת את ישראל, וההכשרות שעוברים בשטחה אנשי המנגנונים של הרש"פ, מצטרפות להכשרות שהם עוברים במדינות נוספות.

בהכשרות אלו נוצרים גם קשרים עם צוערים ממדינות אויב שונות.
נכון, טנקים עוד אין לרשות הפלסטינית, אבל כולנו ראינו בשמחת תורה מה ניתן לעשות עם טילי כתף, מקלעים וטנדרים.

יהודה ושומרון מוצפת באמצעי לחימה, רבים מהם מאיראן, וכאשר מחברים את הכוונות הרצחניות הברורות של הרשות והיכולות שנרכשות בפקיסטן, יחד עם האמצעים בשטח, הסכנה ברורה ומיידית, ואף אינה תיאורטית.

רק בחודשים האחרונים התרחשו שני פיגועי צליפה חריגים מאוד ביהודה ושומרון – באחד נפצעה לוחמת מג"ב בכפר סינג'יל, והשני פיגוע בגוש טלמונים, שביצע מחבל שהוכשר בירדן במסגרת מנגנוני הרש"פ.

הסכנה הנוספת היא מדינית, שכן נראה כי מדובר בתשתית לצבא שיכנס לפעולה רשמית אם תוכר מדינה פלסטינית.

במסגרת התחקיר התברר לנו כי בפיקוד מרכז האי על יהודה ושומרון בצה"ל כלל לא מכירים את ההכשרות שעוברים אנשי הרש"פ בפקיסטן ולא נערכים להתמודד איתן. גם בכירים בדרג המדיני הוכו בתדהמה מהממצאים.

בדובר צה"ל ובשב"כ סירבו להתייחס לנושא באופן רשמי, ולא ברור האם באמ"ן ובשב"כ עוקבים אחר הדברים אך לא מעדכנים את הדרג המדיני ואת פיקוד מרכז, או שגם שם לא ערים לאימונים ולהכשרות בפקיסטן. קשה להכריע איזו אפשרות מטרידה יותר.

התחקיר המלא באתר הקול היהודי
.

תגובות

תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

תגובה באמצעות פייסבוק

כתבות אחרונות:
ימנים בטוויטר:
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים:

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏