חמש נערות נעצרו לאחר שהתפללו בשערי הר הבית – ביהמ"ש החליט להרחיקן משער הכותנה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
העיר העתיקה. ארכיון. צילום: חדשות ימנים
בתחילת השבוע נעצרו חמש נערות לאחר שהתפללו בשערי הר הבית. במהלך המעצר נאזקה אחת הנערות ברחובה של עיר, ואילו הוריהן שם הקטינות לא נכחו בחקירה כנדרש בחוק. למרות זאת, החליט בית המשפט לנוער בירושלים להרחיקן משער הכותנה בעיר העתיקה למשך 15 יום
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

חמש נערות נעצרו בתחילת השבוע על ידי המשטרה בטענה שהפרו את הסדר הציבורי, היות וערכו סיבוב שערים בעיר העתיקה בירושלים והתפללו בשערי הר הבית. אתמול החליט בית משפט לנוער בירושלים להרחיקן משער הכותנה.

המעצר אירע ביום ראשון בצהריים, כאשר ערכו הנערות סיבוב שערים סביב הר הבית והתפללו סמוך לשעריו. סמוך לשער הכותנה החליטו השוטרים לעצרן בטענה שהן מפרות את הסדר הציבורי ומונעות מהמתפללים המוסלמים לעבור, זאת למרות שמדובר ברחוב רגיל ואין כל איסור להיות בו.

במהלך המעצר נחבלו מספר נערות, אחת מהקם קטינה בת 13. בנוסף, אחת הנערות נאזקה על ידי שוטר בפומבי, והובלה אזוקה לעיני כל ברחובה של עיר. משהגיעו לתחנה נחקרו הנערות הקטינות ללא נוכחות הוריהן באופן המנוגד לחוק. כאשר עורך דינן, נתי רום מטעם ארגון חוננו, עימת את באת כוח המשטרה עם העובדה היא טענה שהחקירות ללא ההורים אושרו על ידי קצין – דבר שלא היה ולא נברא.

המשטרה ביקשה להרחיק את הנערות מהעיר העתיקה למשך 180 יום, אולם השופטת עדי בר טל החליטה להרחיקן משער הכותנה למשך 15 יום. בנוסף להרחקה הנערות יצטרכו לחתום על ערבות צד ג'.

במהלך הדיון בבקשת המשטרה נזפה השופטת במשטרה "לא ברור מדוע ההורים לא זומנו לתחנה. על המבקשת להקפיד הקפדה יתירה בעניין זה ולא להתחיל בחקירת קטינים בטרם הוריהם מגיעים לתחנה אלא אם קיים היתר מפורש לכך, שלא מצאתי בתיק הנידון".

עו"ד נתי רום המייצג את הנערות מטעם ארגון חוננו מסר "ישנה פסיקה ענפה של בימ"ש שמתיר כמובן תפילה של היהודים בירושלים, ספציפית גם כלפי הבנות שנעצרו. חבל שמשטרת ישראל עצרה קטינות, תוך גרימה לחבלה לחלקן, אחת מהם קטינה בת 13, וגם פוגעת קשה בזכויותיהן כאשר המשטרה עוברת על חוק הנוער כשאחת מהם מובלת אזוקה במסדר בושה ברחובה של עיר, וכאשר המשטרה לא נותנת להורים להיות נוכחים בחקירה בניגוד לחוק ובניגוד להצהרה של המשטרה כי ניסו לתפוס את ההורים, וכי ישנו ‏בתיק אישור קצין, כאשר לא היה בתיק אישור שכזה.

הנערות עומדות על זכותן לחופש הפולחן והתנועה, וצר לי כי משטרת ישראל בוחרת לעצור אותן במקום להבטיח את שלומן ולסייע להם בכך".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק