חמישה פצועים בפיגוע על רקע אנטישמי סמוך לניו יורק

האנטישמיות בארה"ב נמשכת. כשבועיים לאחר הפיגוע בחנות כשרה בניו-ג'רזי בו נהרגו שני יהודים, הלילה התרחש פיגוע נוסף בבית של רב במונסי שמצפון לניו יורק.

סמוך לשעה 10 בלילה (על פי שעון ארה"ב) נכנס החשוד לבית של הרב המקומי, שם נערך חגיגת הדלקת נר שביעי של חנוכה, והחל לדקור את הנוכחים במקום. במהלך הפיגוע נדרקו חמישה אנשים, כולם נכים שלא הצליחו לברוח, כאשר שניים מהם נפצעו במצב אנוש.

הנוכחים שבמקום זרקו חפצים וכיסאות לעברו של החשוד עד שהוא ברח. עדי ראייה סיפרו כי החשוד ניסה להכנס לבית הכנסת הצמוד ומשלא הצליח הוא ברח ברכבו ונתפס לאחר מספר דקות על ידי כוחות המשטרה שבמקום.

‏הרב גבריאל אביחזר, רב בית חב"ד בניו יורק סיפר הבוקר לאפי טריגר בגלי צה"ל על השתלשלות הדברים. לדבריו "אתמול בבוקר גבר אפרו-אמריקני נכנס לבית הכנסת, אמר שהוא הולך לרצוח את כולנו וברח. המשטרה הגבירה נוכחות במקום"

אחד ממתפללי בית הכנסת, שהתעמת עם החשוד, סיפר הבוקר לכאן רשת ב' ‏״זרקתי עליו שולחן גדול ואז הוא אמר לי 'תיזהר אני אתפוס אותך'. דחפתי את כולם החוצה, התחלתי לצעוק ורצתי לבית הכנסת".

מדובר בגל של אנטישמיות שגובר בתקופה האחרונה באיזור ארה"ב שכולם מיוחסים לאנשים בעל גוון אור שחור. ‏מושל ניו יורק הורה למחלקה לפשעי שנאה לחקור את אירוע הדקירה. "לא נסבול אנטישמיות" אמר המושל בהודעתו.

‏ג'ונתן גרינבלט, יו"ר הליגה נגד השמצה, הגיב על אירוע הדקירה במנסי ואמר: "אנו זועמים בגלל שהפתרון ברור: הקהילה היהודית חייבת אבטחה טובה יותר. בין אם זה תפילה בבית הכנסת, קניות בסופרמרקט או חגיגות בבית, יהודים צריכים להיות מוגנים מאלימות. הרשויות צריכות לספק הגנה באופן מידיי".

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, הגיב גם הוא על הפיגוע ואמר "המום ומזועזע מהפיגוע הנורא. תפילותינו להחלמה מהירה נתונות לשלום הפצועים. האנטישמיות הגואה אינה בעיה של העם היהודי בלבד, בוודאי לא של מדינת ישראל לבדה. עלינו לשלב זרועות מול הרשע הזה המרים ראשו שוב ושוב ומהווה סכנה של ממש ברחבי העולם כולו".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק