חלוקת הצווים בשומרון: פשיטת רגל מנהלית

חלוקת הצווים בשומרון. צילום: דביר דהרי

אמש חולקו שלשה צווים מנהליים לנערים יהודיים שחתומים על ידי אלוף פיקוד מרכז תמיר ידעי. הצווים מורים לנער אחד להשאר בביתו למשך ארבעה וחצי חודשים ללא אפשרות לצאת כלל ואיסור יצירת קשר עם החברים, ושני צווי הרחקה לחצי שנה לשני נערים נוספים. אחד כולל מעצר בית לילי ואיסור יצירת קשר, ולשני נמסרה הודעה שיקבל בהמשך מעצר בית לילי ואיסור יצירת קשר וכרגע הוא רק מורחק.

יש לציין שהם מצטרפים לעוד נערים שכרגע מורחקים מיהודה ושומרון באופן דרקוני ללא סיבה בצורה פוגעת מאוד, הצווים האלה ניתנו לאחר מספר אירועי "תגי מחיר". בשירות הביטחון הכללי לא מצליחים "לפענח" את האירועים ולמצוא את המציתים, ולכן מתעללים בנערים חפים מפשע שלא הורשעו בשום עבירה, וכל "עוונם" הוא שהם משתייכים לנוער הגבעות.

"במקום להתנהג בבגרות ובכובד ראש", אומר גורם בהתיישבות, "הם בוחרים בדרך הקלה והפוגעת לפגוע בנערים יהודים, רק בגלל אירועים שקורים בכפרים ולא מפוענחים. בחסות "מידע מודיעיני מהימן ואיכותי" ההתעללות המנהלית נמשכת ופוגעת בנערים יהודים".

"השב"כ בפשיטת רגל" מאשים הגורם. "מתנהג כפיל בחנות חרסינה שרק פוגע בסביבה אבל תכלס לא עושה כלום. והכל בחסות "שמירה והגנה" על חיים ורכוש".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק