ח"כ רוטמן: "מי שמונחי יסוד ביהדות מזעזעים אותו – מוזמן ללכת לטיפולי גמילה משנאה עצמית"

עו"ד שמחה רוטמן | צילום: אלנתן אמיתי - חדשות ימנים
ח"כ שמחה רוטמן הגיב לגינויים שספג ח"כ פינדרוס על שקרא מעל בימת הכנסת: "ברוך שלא עשני אישה" - "אני לא מתנצל"

ח"כ שמחה רוטמן (הציונות הדתית) פרסם פוסט בפייסבוק בו מגבה את ח"כ יצחר פנדרוס (יהדות התורה) שקרא השבוע במליאת הכנסת ברכה מברכות השחר: "ברך שלא עשני אישה".

ח"כ רוטמן: "כותב אחד ושלל מגיביו גינו השבוע את חבר הכנסת יצחק פינדרוס מיהדות התורה על כך שבירך ברכות השחר מעל דוכן הכנסת. כתב האישום החריף למי שנושא תפילה בכנסת ישראל, לאחר לילה לבן, כאשר הוא מברך ברכות השחר, נבע מכך שכאשר ח"כ פינדרוס הגיע לברכת "שלא עשני אשה" התפרצה עליו חברת הכנסת מיכל רוזין ממרצ, שלא הייתה מסוגלת לשמוע זאת".

ח"כ רוטמן הוסיף: "אין ספק שחלק מהדתיים היותר ליברליים מרגישים קושי עם הברכה הזו. אני אפילו מכיר כמה כאלה שלא מברכים אותה, או שנמנעים מכל הברכות הללו ומברכים במקומן "שעשני ישראל". אותי כרגע לא מעניין הויכוח הפנים-דתי בנושא, אבל המחשבה לפיה יש להימנע מהתפילה הזו כי יש בכנסת ישראל אנשים שיראו בכך פרובוקציה או התנשאות, היא תודעת עבדים".

"אמנם", כתב רוטמן, "עולם האסוציאציות שלי עשיר ומגוון, ואני לא מתנזר מלאזכר שירים, סרטים וספרים, גם בנאומים שלי וגם בכתיבתי. אבל כנסת ישראל תהיה מקום נורא ואיום אם יהיה לגיטימי להכניס בה אסוציאציות של שייקספיר וג'ורג' לוקאס אבל "הס מלהזכיר שם שמיים".

"שלא לדבר על זה שההתייחסות לזעזוע של אנשי שמאל חילונים מטקסטים שבכל בוקר מיליוני יהודים יראי שמיים אומרים בבית הכנסת כמשהו לגיטימי, היא נמיכות קומה מטרידה. מי שמונחי יסוד ביהדות, תפילות ופסוקים מזעזעים אותו, מוזמן ללכת לטיפולי גמילה משנאה עצמית, אבל אין לי שום כוונה שהיא לאפשר לו להכתיב לי את גבולות השיח.

ולכן ידידיי, אני לא מתנצל, והגיע הזמן שגם אתם תפסיקו".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק