חוקר תאונות לשעבר במשטרה: רכב הבלשים הוא שסטה ונגח את רכב הנערים

אהוביה סנדק ז"ל
חוקר תאונות אשר שימש מעל 30 שנה כבוחן תנועה וחוקר תאונות במשטרה, חקר את זירת התאונה בה נהרג אהוביה סנדק ז"ל ומצא כי רכב הבלשים הוא שסטה ונגח את רכבו של אהוביה

חוות דעת של חוקר תאונות ובוחן תנועה שמונחת בפני מח"ש קובעת באופן ברור כי רכב הבלשים הוא שסטה ונגח את רכבו של אהוביה סנדק ז"ל, כך חשף הבוקר העיתון ידיעות אחרונות.

החוקר, אשר שימש מעל 30 שנה כבוחן תנועה וחוקר תאונות במשטרת ישראל, הגיע לזירה שעות בודדות לאחר התאונה, והחל לחקור את התאונה. חוות הדעת מתפרסת על מעל 50 עמודים, וכוללת תמונות מזירת התאונה, שרטוטים ותרשמים המתארים כיצד התרחשה פגיעת רכבם של השוטרים ברכב הנערים.

במסקנות חוות הדעת קובע החוקר כי בין שני כלי הרכב הייתה התנגשות, עוד נקבע ע"פ ממצאי חוות הדעת כי ההתנגשות התרחשה כתוצאה מסטייה של רכב שוטרי הימ"ר לכיוון הרכב בו היו הנערים. בנוסף קובע הדו"ח כי רכב הנערים לא סטה שמאלה לכיוון רכב הבלשים, וזאת בניגוד לגירסאות השוטרים שפורסמו בכלי התקשורת.

בנוסף קובע חוקר התאונות כי לא נמצאו סימני בלימה בזירת התאונה, דבר שמצביע כי המגע בין כלי הרכב התרחש במהלך נסיעה. מסקנות חוות הדעת מסתמכות על הראיות בזירת התאונה, סימנים על הכביש ועל רכב השוטרים, ועל הממצאים החד משמעיים בשטח התאונה.

חוות הדעת אף קובעת כי לאחר התאונה רכב הנערים התהפך פעמיים לאחר הניגוח, ונעצר כשהוא על הגלגלים.

חוות הדעת כאמור הוגשה למח"ש בידי עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו מטעמה של משפחת סנדק. המשפחה אשר הגישה תלונה למח"ש כנגד השוטרים, ביקשה לחקור את השוטרים בעבירה של גרימה למותו של הנער באדישות לתוצאה, עבירה המוגדרת בעבירות ההמתה, בחוק העונשין, בסעיף 300 א' כרצח.

אמש (ראשון) נמשכה המחאה על הרג אהוביה ז"ל בידי השוטרים, בעשרות נקודות ברחבי הארץ הפגינו מאות מפגינים בדרישה להקמת ועדת חקירה חיצונית שתחקור את התנהלות ימ"ר ש"י ואת הרג אהוביה ז"ל. הפגנות התקיימו בירושלים, בת"א, במעלה אדומים, בשילה, באריאל, בקצרין, בקרית מלאכי, בגוש עציון ובמקומות נוספים.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק