חודש לאחר ההרס והשיקום – למעלה מ-10,000 איש בהר עיבל

מטיילים במזבח והר עיבל. קרדיט: צילומירי
ראש מועצת שומרון יוסי דגן: "עם ישראל נותן את התשובה - ובגדול, הם הורסים ואנחנו משמרים את ההיסטוריה העולמית ושל עם ישראל". מחר צפויים להתקיים אירועים ופסטיבלים בגן הלאומי שומרון העתיקה ובהר גריזים

חודש לאחר הרס מזבח יהשע בן נון ע"י הרשות הפלסטינית היום הגיעו כ 10,000 מטיילים, בהם כ 98 אופנוענים למזבח יהשע ולהר עיבל לחגוג ולטייל, זאת כחלק מפעילויות תיירות שומרון ומועצה אזורית שומרון לקידום ולשימור המקום.

הרס המקום ע"י הרשות הפלסטינית שפרסמה סרטון בו נראה קבלן מרסק את אבני המזבח והופך אותם לחצץ לשם סלילת כביש, עורר סערה בארץ ובעולם. מועצה אזורית שומרון קידמה את שיקום המקום, והיום לראשונה מאז חשיפת המזבח קיימה אירוע ענק במקום בנוכחות אלפי בני אדם. בתוך כך קיימה היום מועצה אזורית שומרון שלל אירועים, בין השאר היה פתוח הגן הלאומי הר גריזים, במרפסת של המדינה התקיימו סדנאות וטיולים מודרכים, בהם השתתפו אלפי בני אדם.

"אנחנו מזמינים את כלל הציבור לבוא להנות מהגנים הלאומיים, אתרי המורשת, המעיינות היקבים ואתרי הטבע להנות מנוף עוצר נשימה, השומרון פתוח לכולם במרחק 25 דקות נסיעה מתל אביב" אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון.

בהתייחס לאלפים שהגיעו לפסטיבל הראשון בהר עיבל ומזבח יהשע אומר דגן: "הם הורסים ואנחנו בונים, הם מנסים למחוק את ההיסטוריה ואנחנו משקמים ומשמרים את ההיסטוריה העולמית ואת האתרים ההיסטורים של העם היהודי, האלפים שהגיעו היום מוכיחים כי העם היהודי לא שוכח את שורשיו. עם שזוכר את עברו יהיה לו עתיד מפואר על כל אדמתו".

הערב ומחר צפויים להמשיך הפסטיבלים והחגיגות באתרי הטבע והמורשת ברחבי השומרון. בין השאר יתאפשר סנפלינג ללא תשלום מעל הר ברכה, תצפיות כוכבים וחניון לילה באלון מורה, חגיגות אביב בצפון השומרון ומירוץ השומרון יתקיים ביום שישי הקרוב לזכר אסתר הורגן.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק