זעם רב ברשת על 'ימינה' לאחר שח"כ מרשימתה קרא לציית לכל פסיקות בג"צ

מתוך חשבון הטוויטר של ח"כ כהנא

אתמול (שני) קרא ח"כ מתן כהנא (ימינה) לציית לכל פסיקות בג"צ וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "אין חיה כזו שלא מצייתים לפסיקות בג"צ. יש לי ביקורת על ביהמ"ש העליון והפרקליטות מפה ועד להודעה חדשה. ועדיין, אין חיה כזו שלא מצייתים לפסיקות בג"צ". הציוץ גרם למהומה רבה בטוויטר ואנשי שמאל רבים הביעו תמיכה בח"כ כהנא. כעת נשאר לתהות, האם זה רק הצעד הראשון בדרך להצטרפות הימין החדש לממשלתו של גנץ.

מתוך חשבון הטוויטר של ח"כ כהנא

כל זאת לאחר שבג"צ הורה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לכנס את מליאת הכנסת, לאחר שסגר אותה. אדלשטיין הגיב בחשבון הטוויטר שלו: "הודעתי הערב לבג״ץ – לא אסכים לאולטימטום! הסמכות לקבוע את סדר יומה של הכנסת ואת מועדי דיוניה נתונה ליושב-ראש הכנסת. התערבותו של היועץ המשפטי לממשלה בהליך פנים פרלמנטרי של הכנסת אינה במקומה."

ח"כים נוספים הגיבו על החלטת בג"צ. ח"כ גדעון סער כתב: "יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין רשאי ואף צריך לעמוד על עמדתו בהליך המתקיים עתה בבג״צ. דבר אחד אינו בא בחשבון: קריאות לאי-כיבוד פסיקה שיפוטית עתידית, כזאת או אחרת." בעקבות כך, תקף ח"כ שלמה קרעי את ח"כ סער: "בזמן שהימין במלחמה אמיתית כדי לשמור על הדמוקרטיה מפני דורסנות השמאל ושלטון הפקידים, גדעון מצטרף למקהלת יפי הנפש. אני לא מתפלא על הציוץ הזה. ההשלכות של קבלת דורסנות בג"צ ברורות. הסרת נתניהו מהמגרש באמצעות חוקים ארדואניים. ניצול הזדמנות לעקוץ את נתניהו גם במחיר קבלת שלטון בג"צ."

בכירים בהתיישבות תוקפים את הליכוד ומוסרים לחדשות ימנים: "איפה היו כל בכירי הליכוד שקוראים כעת לא לציית לפסיקות בג"צ כאשר הן פגעו בארץ ישראל? פתאום כשזה מגיע אליהם הם מבינים את הטעות שעשו כששמרו על בג"צ." אולם, לבסוף חיזקו את אדלשטיין וקראו לו "לא להיכנע לפסיקות בג"צ ההזויות".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק