התנועה למשילות: לחקור התערבות גורמים זרים בחקירות משטרה

בעקבות שידור הכתבה בתוכנית "עובדה" בשבוע שעבר, פנה היום (רביעי), מנהל הפעילות של התנועה למשילות ודמוקרטיה דני סימן, במכתב ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד ד"ר אביחי מנדלבליט; למ"מ המפכ"ל, ניצב מוטי כהן; ולראש אח"מ, ניצב יגאל בן שלום, בדרישה לחקור את החשד של התערבות גורמים זרים בחקירות משטרה משיקולים לא מקצועיים ופסולים המעלים חשד לפלילים.

ביום 25.6.2020 פורסם תחקיר בתוכנית "עובדה" בו הוצגה חקירה שנערכה ביחידת להב 433 בגין תלונה של חה"כ מאיר כהן, שר הרווחה דאז, בחשד לשיבוש הליכי משפט וחקירה וכן לעבירות בתחומי טוהר המידות והמשמעת במשטרת ישראל ו/או בשירות המדינה בגין מעורבות פסולה בחקירה פלילית מתנהלת משיקולים זרים ולא מקצועיים. החששות והחשדות העולים מהתחקיר מטרידים ומעוררים תחושות קשות לגבי התנהלות הגורמים הרלוונטיים ביחידת העלית של משטרת ישראל ובמיוחד כאשר מדובר בחשדות העוסקים בשר בכיר בממשלה.

לדברי דני סימן – "הטענה שעלתה בתוכנית שחקירתם של נבחרי ציבור מתנהלת באופן שונה מחקירותיהם של "אנשים מן הישוב", אינה יכולה להתקבל במדינה מתוקנת המחוייבת לשוויון בפני החוק ולפעולה ללא משוא פנים. הבירור נדרש לצורך חיזוק האמון הציבורי בטוהר שיקולי מערכת האכיפה וכן לצורך על העמדה לדין פלילי או משמעתי של הנוגעים בדבר."

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק