התכנית לטיפול במסתננים והגירה לא חוקית של מפלגת הציונות הדתית

צילום: אליהו לורנס חדשות ימנים
יו״ר הציונות הדתית, ח״כ בצלאל סמוטריץ׳: ״מדובר בסוגיה אסטרטגית - נעמיד אותה בראש סדר העדיפויות שלנו נדרוש צעדים קונקרטיים כתנאי לכניסה לממשלה על מנת לתקן את המצב - לפני שיהיה בלתי הפיך"

יו״ר הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ חשף היום את תוכנית 100 הימים לטיפול במסתננים ובהגירה הבלתי חוקית למדינת ישראל.

במסגרת התכנית שגובשה ע״י עו״ד שמחה רוטמן בשיתוף מובילי המאבק בדרום ת״א שפי פז ודורון אברהמי תדרוש הציונות הדתית להעביר לידיה בממשלה הבאה את רשות האוכלוסין וההגירה לצד מינוי פרוייקטור שירכז את עבודת הממשלה והמועצה לביטחון לאומי. כמו כן תקדם החלטת ממשלה שתכלול יעדים מספריים שנתיים להוצאת מסתננים ושוהים בלתי חוקיים מישראל.

בציונות הדתית אומרים כי מאמצע שנות התשעים, יחד עם ההתפתחות הכלכלית המבורכת, מדינת ישראל הופכת ממדינת שבות שפתוחה לעלייה יהודית למדינת הגירה. עשרות אלפי מסתננים הולכים ומשתקעים בשכונות דרום תל אביב, פתח תקווה, נתניה ועוד תוך פגיעה קשה בתחושת הביטחון של התושבים הישראלים ושינוי דרמטי באופיין. ללא התייחסות נחושה ומהירה של המדינה תופעה זו עלולה לשנות את אופייה של מדינת ישראל כולה, ללא היכר.

מועמד מפלגת הציונות הדתית מטעם עוצמה יהודית יצחק וסרלאוף, עם שפי פז ודורון אברהמי

בנוסף למסתננים, בישראל שוהים למעלה ממאה אלף שוהים בלתי חוקיים מעשרות מדינות, שנכנסו כתיירים או עובדים זרים ונשארו בניגוד לחוק, תוך שהם מנסים לנצל כל פרצה כגון הגשת בקשות מקלט פיקטיביות וניהול מלחמת התשה נגד המדינה בבתי המשפט.

אחוז המוגדרים כיהודים על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מקרב המגיעים לישראל נמצא במגמת צניחה מתמשכת. מדובר בסוגיה אסטרטגית ולכן אנו נעמיד אותה בראש סדר העדיפויות שלנו ובכל משא ומתן קואליציוני נדרוש צעדים קונקרטיים על מנת לתקן את המצב- לפני שיהיה בלתי הפיך.

בתכנית שעיקריה מתפרסמים נכתב:

• נקדם בחקיקה ראשית את פסקת ההתגברות ומיד לאחריה את חקיקת החוק למניעת הסתננות שיאפשר משמורת לתקופה ארוכה של מסתננים תוך מתן אפשרות ותמריצים לעזיבה מרצון למדינת המקור או למדינה שלישית.
• נדרוש הקמת בית דין ארצי להגירה.
• ביטול סעיף הנכד: נקדם בחקיקה את תיקון חוק השבות ונמנע כניסה לישראל למי שאינם יהודים.
• ביטול חוק ליברמן: נקדם תיקון לחוק הדרכונים ונמנע הגירה כלכלית לישראל למי שאינם יהודים שמנצלים את החוק לקבלת אזרחות ישראלית.

התוכנית תיהיה כך:
• נקדם תכנית כלכלית תעסוקתית להגברת האכיפה על מעסיקי מסתננים שלא כדין.
• נקדם הקמת מרכז המתנה מותאם למשפחות של שוהים בלתי חוקיים עד להסדרת הרחקתם או יציאתם.

ביטחון אישי בשכונות:
• נפעל לחיזוק הביטחון האישי בשכונות באמצעות הגברת הנוכחות המשטרתית והאכיפה.
• נקדם החלטת ממשלה לשיקום השכונות, בדגש על קידום תוכניות התחדשות עירונית בהליך מזורז, השקעה בתחום החינוך, הרווחה והסיוע המשפטי לתושבים הנפגעים מתופעת ההסתננות.

בציונות הדתית אומרים כי בנושא ילדי זרים הם יפעלו בדרכים הבאות:
• נקדם חקיקה לביטול חינוך חינם לילדי זרים שאין להם כל מעמד תוך הבחנה בין מהגרים עם אשרת עבודה, לבין מהגרים שאין להם כל מעמד.
• נקדם החלטה בה ילדי זרים שלהוריהם יש אשרה כלשהי, ילמדו בבתי ספר בינלאומיים בשפה האנגלית ובשפת המקור, על מנת למנוע השתקעות ולהכין אותם לחזרה לארצם.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק