השר אוחנה הודיע על מינויו עו"ד דן אלדד לתפקיד מ"מ פרקליט המדינה

שר המשפטים, אמיר אוחנה הודיע הערב (ראשון) על מינויו של עו"ד דן אלדד לתפקיד מ"מ פרקליט המדינה. זאת על אף התנגדותו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שמזהיר מפני "מניעה משפטית" למינוי. וזאת לאחר שמינוי קודם של אוחנה נשלל על ידי היועמ"ש מנדלבליט ואף קיבל צו מניעה בבג"ץ דבר שהוביל את המועמדת עו"ד אורלי בן ארי למשוך את מועמדותה לתפקיד.

עו"ד אלדד, כיום מנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, עסק במהלך השנים בעיקר בתחום הפלילי, אך מתעסק גם בתחומים המנהליים, הביטחוניים, האזרחיים והכלכליים. בנוסף, עו"ד גם סא"ל במיל', בוגר הקורס הממלכתי הבכיר למודיעין וכיום משרת בשירות מילואים בפרקליטות הצבאית כיועץ לעניינים מיוחדים.

שר המשפטים אוחנה הגיב למינוי בעמוד הפייסבוק שלו ושיבח את עו"ד אלדד: "התרשמתי אצלו מבקיאות ומקצועיות משפטית שיאפשרו לו לענ"ד עצמאות מחשבתית, לצד מודעות עמוקה לחשיבות שבאיפוק וריסון הכח. התרשמתי שמגוון סגולותיו ויכולותיו יש בהן כדי לתרום למטרה החשובה ביותר לארגון בעת הזאת: חיזוק אמון הציבור בפרקליטות. אני מנצל את ההזדמנות כדי לברך את עו"ד אלדד בהרבה הצלחה, ולהודות לכל יתר המועמדות והמועמדים שהסכימו לשאת בנטל התפקיד."

מהתנועה לאיכות השלטון נמסר: "התנועה לאיכות השלטון מברכת את עו"ד דן אלדד על מינויו לתפקיד מ"מ פרקליט המדינה ומאחלת לו בהצלחה בתפקידו החדש. אלדד, בתפקידו כמנהל המחלקה הכלכלית, נלחם באומץ רב בשחיתות הכלכלית ללא מורא וללא פחד. אנו סמוכים ובטוחים כי גם בתפקידו החדש, הוא יאבק למיגור השחיתות השלטונית ולמען שלטון נקי וישר דרך."

העיתונאי ברוך קרא צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "מנדלבליט שחרר. לשר אכן יש סמכות בחוק, ואי אפשר להגיד על המינוי של אלדד שהוא לא סביר גם אם אתה חושב שיש מתאימים ממנו. שחרר ותתפנה למאבקים חשובים יותר."

 

(צילום: דוברות משרד המשפטים)

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק