השוטר לא מצא את הצו – חברי הפורום נכנסו לשכונת קומי אורי

צילום: פורום ערבות יהודית בשומרון
"מצור על שלוש משפחות חלוציות, ששומרות על אדמות הלאום": עו"ד דורון ניר צבי וחברי הפורום לערבות יהודית בשומרון נכנסו לסיור בשכונת קומי אורי לאחר שלא נמצא צו שטח צבאי סגור בתוקף

הבקיעו את המצור: חברי פורום "ערבות יהודית בשומרון", ביניהם עו"ד דורון ניר-צבי, יהודה סון ומנחם בן שחר, נכנסו לתוך שכונת קומי אורי, על אף שהוגדרה כ"שטח צבאי סגור". בבואם לשכונה נתקלו בסירוב שוטרי המג"ב להכניסם בתואנה שמדובר ב"שטח צבאי סגור". חברי הפורום ביקשו לראות את הצו אך גם לאחר חיפושים רבים לא נמצא צו בתוקף ונציגי הפורום הורשו להיכנס.

הנציגים פגשו את אריאל דנינו, אחד מתושבי השכונה, וביקרו את המשפחות המתגוררות בגבעה. בסרטון שצולם במקום קרא עו"ד ניר צבי לממשלת ישראל להפסיק את הסגר מעל השכונה ולאפשר ליהודים להמשיך ביישוב הארץ:

צילום: פורום ערבות יהודית בשומרון

"בוקר טוב וחודש טוב. נתקלנו כעת בכניסה לקומי אורי באבסורד המטורף הזה שקיים כבר שנה ושלושה חודשים", מסר עו"ד ניר צבי. "יש פה עמדת שמירה – מגדל שמירה עם מג"בניקים שמאיישים אותו 24/7.

כנראה שיחד עם הגירעון התקציבי של עשרות מיליארדים יש גם כסף לממן פה את הטמטום הזה של מצור על שלוש משפחות חלוציות שיושבות פה ונאחזות בקרקע, שומרות על אדמות הלאום של עם ישראל.

ביקשו מאיתנו להציג תעודות זהות כאילו אנחנו במעבר גבול. אולי דרכון רצו.

צילום: פורום ערבות יהודית בשומרון

מסתבר שאין להם צו בתוקף בכלל, אז ירדו מהדרישה הזו. אנחנו קוראים מכאן לממשלת ישראל: אם עדיין נשארה בה שפיות – להסיר את החרפה הזו ולאפשר ליהודים הצדיקים שגרים פה לעשות את מלאכתם פה ובכל מקום בארץ ישראל – ליישב את הארץ ולהפריח אותה. וכל מי שיכול להיות לעזר בעניין הזה תבוא עליו הברכה".

לאחר הסיור סיפרו נציגי הפורום כי תושבי השכונה נאלצים לשרוד בתנאים קשים עקב הבידוד הכפוי: "לא מצאנו ולא שמענו מעולם על ענישה כזו של יהודים נגד יהודים. המשפחות סובלות סבל רב, ומקבלות את הייסורים באהבה מתוך דבקות עצומה במצוות יישוב ארץ ישראל. ברכנו אותם כי יצליחו במאבקם, 'אבן מאסו הבונים הייתה לראש פינה', במהרה בע"ה".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק