השאלה המקוממת במבחנים לגל"צ

מאות מעומדים לגיוס שהגיעו השבוע לבחינות לתחנת הרדיו הצבאית, גלי צה"ל, נתקלו בשאלה מקוממת. שאלה 60, מתוך 100 שאלות שיש במבחן, עסקה בצילום המפורסם משחרור הכותל, שצילם הצלם דוד רובינגר, שבו נראים שלושת החיילים ברחבת הכותל המערבי. השאלה במבחן הייתה "מי הצלם המפורסם שצילם את תמונת שלושת הצנחנים בכותל המערבים עם כיבוש/שחרור הכותל ביוני 1967?"

שאלה נוספת במבחן שעוררה התקוממות, עסקה בשאלה שאותה היו צריכים הנבחנים להשלים "אום אל פחם היא…" בין האופציות עליהם היה צריך לבחור הייתה גם התשובה "עיר בשטחי 67 שהרשות הפלסטינית דורשת מצה"ל לסגת ממנה". התקוממות הייתה על כך ששטחי 67 הם בעלי קונוטציה אידאולוגית פוליטית, דבר שצה"ל מנסה להימנע ממנו.

זאת לא הפעם הראשונה שבה התחנה הצבאית מואשמת בכך שהיא מביאה קול פוליטי ברור למרות היותה תחנה צבאית שאמורה לייצג את הצבא ולתת קול נטראלי. בשנים האחרונות נשמעות לא מעט בקשות למשרד הביטחון לסגור את התחנה גם בשל העובדה שצה"ל לא זקוק לתחנה צבאית אבל גם בשל העובדה שלמרות הניסיונות להראות גיוון בשידורי התחנה, הקו שלה ממשיך להיות מוטה באופן מובהק לצד פוליטי מסוים.

מגלי צה"ל נמסר בתגובה: בכוונת גלי צה"ל לבחון את הדברים.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק