הר הבית: אין כניסה לנערי גבעות

מספר נערים בעלי פאות שביקשו לעלות היום להר הבית עוכבו למשך דקות, ועל חלקם אף נאסר לעלות כלל. "משטרת ישראל מתנכלת ליהודים בהר הבית"

מספר נערים עוכבו היום (חמישי) בכניסה להר הבית למשך מספר דקות, ועל חלקם אף נאסר להיכנס כלל להר. הנערים לא מכירים אחד את השני, אך הדבר שייחד אותם הוא שכולם בעלי פאות בעלי חזות של נערי גבעות.

אחד מהנערים שכניסתו להר נמנעה, מסר ל'חדשות ימנים': "משטרת ישראל מתנכלת ליהודים בהר הבית. גם בתחילת השבוע כשביקשתי לעלות, סורבתי, בלי שום סיבה. וגם היום כשביקשתי – מנעו ממני להיכנס".

הר הבית נערי גבעות
"מעולם לא הפרתי את הסדר בהר הבית"

הנער הוסיף: "מעולם לא השתחוותי או התפללתי ולא הפרתי את הסדר בהר הבית, הסיבה היחידה שמנעו ממני ומעוד נערים להיכנס היתה הכיפה הגדולה והפאות שמציגות אותנו כנערי גבעות".

אדם נוסף שכניסתו נמנעה ע"י שוטרים בשל חזותו, סיפר ל'חדשות ימנים': "כשביקשתי להיכנס, הייתי היחיד שהתבקש להציג תעודת מזהה בגלל שאני נראה כמו נער גבעות. אחרי זה לא נתנו לי להיכנס וסיפרו שזה בגלל שהשתחוותי בהר. זה שקר, מעולם לא עשיתי את זה ורק בגלל החזות שלי מתנכלים אליי".

הר הבית. צילום: חיים קרויזר, מטה ארגוני המקדש

"בזמן שמדברים על התקדמות ביחס לעולים מצד המשטרה, המציאות מוכיחה בדיוק ההפך. לא הגיוני שבמדינת ישראל, במקום הכי קדוש לעם היהודי, הזכויות שלנו יירמסו רק בגלל שאנחנו עם פאות וכיפה גדולה",הוא הוסיף.

ממשטרת ישראל טרם נמסרה תגובה. 

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
1 תגובה
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
רג'י תומ
3 years ago

אפשר לתבןע תביע אזרחית על הפרת זכויות יסוד

✎ תגובה באמצעות פייסבוק