הרב מאזוז בשיעורו השבועי: צריך לפעול נגד ההתבוללות

ראש ישיבת כיסא רחמים, מרן הרב מאיר מאזוז, התייחס הערב (מוצ"ש) בשיעורו השבועי לסיפורה של דינה בת יעקב מתוך פרשת השבוע. בדבריו, דיבר הרב על המאבק בהתבוללות וכן על החשיבות של הארגונים שפועלים נגדה.

בדבריו, אמר הרב מאזוז "בפרשת השבוע נאמר הכזונה יעשה את אחותינו. השבטים עונים ליעקב אבינו מה אתה רוצה? שאחותנו תהיה חס ושלום כך? תלך להיבעל לבן בלייעל זה? שכם בן חמור? הוא בעצמו חמור. מכאן אתה למד כמה הקפידו אבותינו על טהורת הייחוס".

לדברי הרב מאזוז "אם לצערנו הרב לומדים ביחד באוניברסיטה או בכל מקום אחר יהודים וערבים, מגיע ערבי אחד ומוצאת חן בעיניו הבחורה הזאת. אז קודם כל הוא קונה תליון של מגן דוד שיחשבו שהוא יהודי, אחר כך הוא קונה לה מתנות. איך קוראים לך? היא שואלת והוא עונה יוסף. אהה יוסף זה שם יפה. הם מטיילים ויום אחד הם מחליטים להתחתן".

"הוא אומר לה אני אקח אותך לאמא, איפה אמא? אום אל פאחם. מה? אתה ערבי? היא שואלת. כן, הוא עונה, מה הבעיה?! כולנו בנים של אברהם אבינו. ולמה אום אל פאחם? שואלת הבחורה, כדי שתהי כמו ערביה, הוא עונה לה. היא מגיע לשם והיא מתחתנת ועוזבת את ההורים שלה ופתאום היא מגלה שיש כבר ארבע ערביות והיא האישה החמישית. בהתחלה עוד עושים לה כבוד, אחר כך כבר נותנים לה מכות רצח ו צועקים לה יהודייה מלוכלכת. נפלה בפח" הוסיף הרב.

בהמשך הדרשה סיפר הרב מספר סיפורים על מקרים שעליהם שמע על קשרים בין ערבים לבין יהודיות. לבסוף אמר הרב מאזוז "תכבד את הבת שלך. הדוקטורט שלה לא שווה כלום אם היא עוזבת אחר כך את הדת , תעזוב את השבת, את ההורים"

נזכיר כי בארגון להב"ה, אחד הארגונים שהזכיר הרב מאזוז, הכריזו על השבת האחרונה כשבת למאבק בהתבוללות. במהלך השבוע שעבר פנו בארגון לעשרות רבנים וביקשו מהם להעלות את הנושא בבתי הכנסת בהלך השבת על מנת להעלות את המודעות לנושא. בארגון להב"ה אומרים כי מברכים על כך שהרב מאזוז העלה את הנושא על סדר היום, ומודים גם לשאר הרבנים שלקחו חלק ביוזמה.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק