הרבנית רות בנימין: "לא ניתן שיטייחו את הפרשה הנוראית הזו"

צילום: אלנתן אמיתי
במוצ"ש ייערך כנס אימהות, רבניות ואמניות בנושא נוער הגבעות, בעקבות הרג הנער אהוביה סנדק ז"ל • "הגיע הזמן להגן על הילדים שלנו. הכפשה של שנים יצרה לגיטימציה לפגוע בהם. חקירת מותו של אהוביה – חייבת לעבור לגורם בלתי תלוי"

לא נשתוק: במיזם משותף של אימהות לנערים מהגבעות ביו"ש יחד עם רבניות ואימהות נוספות, ייערך במוצאי שבת כנס "אימהות למען ילדינו", בעקבות הרג הנער אהוביה סנדק ז"ל ולזכרו. בכנס תשתתפנה אימהות שיספרו על בני הנוער, מהיכן הגיעו ומה מניע אותם וכן אמניות בהופעה חיה.

הרבנית רות בנימין מנוף איילון, שתישא דברים בכנס אמרה: "אנחנו במהלך של גאולה וההסתר לפעמים רב מהגלוי. 'כחיצים ביד גיבור כן בני הנעורים' – נוער הגבעות, שחלקם כבר אנשי הגבעות ואנשי משפחה הם בעלי כיסופי קודש אמיתיים ורצון ליישב את ארץ ישראל, וזו ראייה למרחוק".

"אם ידעו להתייחס אליהם כמשאב – כמו יהלום שמבינים את ערכו, ולא כמטרד – ויטפלו במכלול הצרכים שלהם – ידעו להפיק את כל הטוב שבהם".

"החקירה של מותו המזעזע של אהוביה – חייבת לעבור לגורם בלתי תלוי, לרשות שופטת או חוקרת ולבוחני רכב בלתי תלויים. לא יכול להיות שמה שמוצג כתאונה לא נחקר. לא ייתכן שמטייחים ואח"כ מאפשרים לתאם עמדות ולהגיע למיסוך של כל הפרשה הנוראית הזו. לא נשתוק על דבר כזה. אנחנו האימהות לא ניתן לזה לקרות".

"הצביעות של ארגוני זכויות האדם זועקת: איפה אתם? מדוע כשמדובר בזכויות של מסתנן או ערבי שאחרי שפגע ביהודי חוששים לו שאולי הוא קטין וכו'? כל אדם ישר שלב נכון פועם בקרבו – יפנה לארגוני זכויות האזרח ויזעק על זה".

"אני מודה בהערצה גדולה לכל המארגנות שהוציאו לפועל את הכנס הזה. נצעד לגאולה כשכל עם ישראל מאחורינו".

בכנס תשתתפנה רבניות ואומניות, שיצאו בקריאה למדינה ולרשויות החוק "להבדיל בין אויב לאוהב". בין הרבניות הנוספות שיקחו חלק: הרבנית טובה אליהו והרבנית עידית איצקוביץ. את הכנס תנחה יעל שבח ותופענה בו הזמרת והיוצרת רוחמה בן יוסף, ואמנית החול רחלי בנדר.

מארגנות הכנס סיפרו כי היוזמה הגיעה ממספר אימהות שהתגבשו בעקבות "הכאב על הכפשת והשחרת נוער הגבעות, מה שיצר עם השנים את הלגיטימציה להתנגש בהם בכל דרך אפשרית".

"הגיע הזמן לזעוק את הזעקה האימהית ולהגן על הילדים שלנו, ולהגיד הילדים שלנו הם בשר מבשרנו", מסרו מארגנות הכנס. "הנוער הזה יש להם המון נקודות טובות, יחד עם דברים שזקוקים לתיקון ובעזרת השם אנו רוצות גם לטפל בזה. אך קודם כל אנחנו רוצים להחזיר להם את האמון במבוגרים שאנחנו אוהבים אותם ואנחנו רוצים להעצים אותם ולתת להם עשייה חיובית".

בנוסף, הביעו המארגנות דרישה חד-משמעית מכוחות המשטרה והאכיפה: "דורשים גם מהמדינה ומהמשטרה שיתנהגו אליהם בצורה מכובדת ועניינית. הממסד צריך להתייחס אליהם כנוער חלוצי ולא כאל נוער עבריין או חלילה טרוריסט".

הכנס ייערך במוצאי שבת הקרובה החל מהשעה 21:00 וישודר בשידור ביוטיוב ובזום.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק