הצעת חוק שלילת אזרחות ותושבות ממחבלים תעלה מחר לועדת השרים לחקיקה

מליאת הכנסת. צילום: חדשות ימנים
פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות ונפגעי הטרור: "אנו מצפים ודורשים מכל חברי הכנסת המכנים את עצמם ציונים, לתמוך בחוק החשוב הזה"

מחר (ראשון) הקרוב תעלה לועדת השרים לחקיקה, הצעת החוק לשלילת אזרחות ותושבות מחבלים ישראלים שקיבלו סיוע כספי מהרשות הפלסטינית בעת שהותם בכלא. מי שיזם את החוק הוא עו"ד מוריס הירש שכיהן בין היתר כתובע הצבאי הראשי ביו"ש ומכהן בין היתר כיועץ משפטי של פורום בוחרים בחיים.

הצעת החוק קודמה ע"י פורום המשפחות השכולות "בוחרים בחיים" והוגשה ע״י הח״כים אבי דיכטר ואורית סטרוק שהחתימו עליו 44 חברי כנסת מכל הקשת הפוליטית, כולל ממפלגות יש עתיד, העבודה, ימינה, תקווה חדשה, כולל שר המשפטים ויו"ר ועדת שרים לחקיקה גדעון סער.

בשל התמיכה הרחבה שיש לחוק והעובדה שהוא נוגע בנושא שבקונצנזוס קיימת ציפייה ודרישה מצד פורום בוחרים בחיים שהחוק לא יופל ע״י ועדת השרים לחקיקה והממשלה ולכל הפחות ינתן חופש הצבעה.

כבר ראינו שהקואליציה מוכנה לתת חופש הצבעה ולהימנע ממשמעת קואליציונית (בפרשת חוק האזרחות), ועל כן מן הראוי שכך יעשה אף הפעם.

יוזמי החוק והמשפחות השכולות אומרים כי החוק צריך גם לזכות לתמיכת רע״מ, שהכריזה שהיא אינה תומכת במחבלים אלא פועלת רק במישור האזרחי.

החוק לא פוגע בחברה הערבית בכללותה, ומתמקד רק במי שהורשע בטרור וקיבל על כך כסף מהרשות הפלסטינית.

הצעת החוק נצרכת מאד, מאחר ולפי המצב החוקי הקיים היום, שלילת אזרחות ממחבלים אמנם נתונה לכאורה לסמכות שר/ת הפנים, אך בפועל היא לא ניתנת למימוש משום שנדרש הליך ארוך הכולל חוו"ד שב״כ, יועמ"ש, ובקשה לביהמ"ש המחוזי.

הצעת החוק תהפוך את היוצרות ותקבע שבמקרה שהמחבל הורשע וגם קיבל תשלומים מהרש"פ על פעילותו הטרוריסטית – ברירת המחדל היא ביטול האזרחות או התושבות.

מפורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות ונפגעי הטרור נמסר: אנו מצפים ודורשים מכל חברי הכנסת המכנים את עצמם ציונים, לתמוך בחוק החשוב הזה. על החוק חתומים חברי כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה, יש לו רוב מובהק בכנסת, תמיכה רחבה בעם וחשיבות אדירה לביטחון המדינה.

ראש השב״כ לשעבר, ח״כ אבי דיכטר: ״הריקוד של מחבלים ישראלים שרגלם האחת נטועה בישראל ורגלם האחרת ברש״פ הינו מושחת. החוק הזה יביאו לסיום".

יו"ר סיעת הציונות הדתית חה"כ אורית סטרוק: ‏העקרון של החוק הזה פשוט מאד, מי שמקבל כסף מהרש"פ על פיגועים נגד ישראל – הוא סוכן של הרש"פ בתוך ישראל, ונגדה. ולכן יאבד את האזרחות הישראלית שלו. מצפה מכל חותמי החוק להצביע בעדו.
גם בממשלה. וגם בכנסת.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק