הפינוי ביצהר: חשד להתעללות בכלב על ידי שוטרי מג"ב – צפו בתיעוד הפציעה

מדו"ח הוטרינר שהגיע לטפל בכלב בגבעת קומי אורי ביצהר עולה חשד להתעללות על ידי שוטרי מג"ב. מדובר בכלבו של נריה זארוג, אשר הורחק בשבוע שעבר מביתו בגבעה. זארוג הורשה לחזור לביתו רק כעבור מס' ימים, אז גילה כי כלבו קשור בשרשרת ברזל הדוקה שפצעה אותו בצווארו.

זארוג נאלץ להזמין וטרינר שיטפל בכלבו הפצוע, אולם שוטרי מג"ב מנעו מהוטרינר להתקרב לגבעה. לדברי הוטרינר "כ500 מטר מהמקום עצרה אותי משטרה ולא אפשרה לי להגיע לטיפול כיוון שהכלב קשור באזור 'שטח באי סגור'. לאחר בקשות חוזרות ונשנות נתקבל אישור ללכת למקום רגלית בלבד".

הוטרינר תיאר כי לא יכל לשאת עימו את הציוד אשר הביא "לקחתי מהרכב ציוד מוגבל שיכולתי לסחוב איתי. בהגיעי לכלב מצאתי כלב בהיסטריה שלא נותן להתקרב אליו. סביב צווארו מלופפת שרשרת ברזל הדוקה מאוד שבקצה שאקל, אשר קרע את העור משני צדדי צוואר הכלב.. כל משיכה משעה אותו מהפצע".

הכלב טושטש עם חץ הרדמה מרחוק והוטרינר הצליח לחלץ את שאקל הברזל מהצוואר לאחר שניות ארוכות. בדו"ח הוטרינר נכתב כי "נתגלה פצע תעלה מוגלתי בן יום – יומיים".

זארוג תיאר את הפגיעה "הגענו לבית לראות מה הנזק לציוד, וראינו את הכלב במצב קשב. מג"ב קשרו אותו בצורה שעשתה לו חור בגרון. פשוט בושה לראות דבר כזה. היינו צריכים להזמין וטרינר שירדים אותו ויטפל בו. אנחנו מבקשים למצות את הדין עם מי שעשה את זה, זה דבר לא הגיוני".

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו שלח מכתב ללשכת קצין תלונות הציבור של מג"ב, בבקשה לבדוק את המקרה ולהסיק מסקנות לעתיד.

המכתב ששלח עו"ד יאדו

קרדיט סרטון נריה זארוג: אברהם שפירא

קרדיט תמונות וסרטון וטרינר: קומי אורי

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק