הפיגוע בברקן: "החיים של הבת שלי שווים יותר מ- 3 שנים"

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
זיו חג'בי וקים יחזקאל הי"ד| מתוך פייסבוק
בדיון שנערך בעניינו של הנאשם באי-מניעת עבירה בפיגוע בברקן, קבל רפי לבנגרונד, אביה של קים יחזקאל הי"ד על עסקת הטיעון שהובאה בפני השופטת: "לי זה הרס את הבית. הבן של קים לא יזכור אותה. שלוש שנים זו בדיחה, זה לא ירתיע אף אחד"
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

היום (שלישי) התנהל הדיון בעניינו של מוחמד אבארהים חורסה, שנאשם באי מניעת עבירה בפיגוע בו נהרגו קים יחזקאל-לבנגרונד וזיו חג'בי הי"ד, שנורו למוות בידי מחבל במפעל 'אלון' שבברקן.

בדיון ביקשה התביעה מהשופטת לאשר את עסקת הטיעון בה הגיעט הצדדים להסכמה על עונש של 36 חודשי מאסר לנאשם בנוסף לתשלום הכספי, זאת לאחר שהשופטת דחתה את עסקת הטיעון הקודמת שעמדה על 33 חודשי מאסר.

חורסה הואשם בקשירת קשר למתן מקלט ובכתב האישום נאמר כי אף שידע על הנשק המצוי בידי המחבל ועל כוונותיו – לא דיווח ולא מנע את הפיגוע.

בדיון נכח רפי לבנגרונד, אביה של קים יחזקאל ז"ל, והביע את התנגדותו לעסקת הטיעון: "אני בטוח שהחיים של הבת שלי שווים הרבה יותר מ- 3 שנים או 1,500 ₪. גם החיים של זיו חג'בי לא שווים את זה. לי זה הרס את הבית. אין לי אישה, אין לי ילדים, בקושי יש לי נכדים. הבן של קים לא יזכור אותה לחלוטין, הוא היה בן שנה ו-4 חודשים. הוא יודע רק סיפורים על אמא, וגם כשהוא יגדל הוא לגמרי לא יזכור".

עוד אמר לבנגרונד: "לגזור שלוש שנים עונש זה הרי בדיחה. זה לא ירתיע אף אחד, זה לא יעשה את העבודה. זה בערך כמו שלא הרסו את הבית של המחבל, שטענו שהמשפחה לא מעורבת". בהמשך סיפר לבנגרונד על זירת הרצח, בה ראה את ביתו אזוקה.

"העונש צריך להיות יותר מרתיע. הוא צריך לקבל את המקסימום שמגיע לעבירה זו. גם זה לא מספיק, אז לפחות את המינימום. אני צריך לחיות עם הדבר הזה את כל הזמן שנשאר לי לחיות".

עו"ד חיים בלייכר מטעם ארגון חוננו, אשר מלווה את רפי לבנגרונד, מסר: "מחבל שמבצע פיגוע עושה זאת בתמיכה של הסביבה שלו. מאחורי כל פיגוע שיוצא לפועל, עומדים מחבלים רבים שתומכים ומשתפים פעולה ואף מנסים לעשות פיגועים בעצמם. בכדי לייבש את ביצת הטרור יש לתת עונשים מרתיעים לכל מחבל ששותף בכל דרך לפיגוע".

עו"ד בלייכר הוסיף: "הנאשם ידע על תוכניותיו של המחבל ולא עשה כלום כדי לעצור אותן ואנו נוטים לחשוב – שאף שהדבר לא הוכח בבית המשפט – שהמחבל גם נטל חלק בתכנון ובהוצאת הפיגוע לפועל. על כן אנו מצפים שתינתן לו ענישה מקסימלית האפשרית".

גזר הדין בעניינו של המחבל יינתן במועד מאוחר יותר.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

אירוע חמור סמוך לאריאל: 150 ערבים תקפו חווה - יהודי נפצע בראשו

חדשות ימנים >>>
https://bit.ly/2VjVTlm

בסרטון: הפורעים מציתים עגלה עם ציוד, כמובן בפנים גלויות

זה נמשך: יהודי שהוקפץ למקום בעקבות השתוללות הפורעים, נפצע בראשו מאבן שיידו לעברו הערבים.
למען הסר ספק: צה"ל לא עושה **כלום** כנגד המחבלים.
@YemanimNews https://twitter.com/dvir_gopshtein/status/1333349478158524422

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק