הערבים שתקפו נערים יהודים בגוש עציון – נעצרו

צילום - דוברות המשטרה
מספר ערבים תקפו באלימות קשה שלושה יהודים סמוך לחוות נווה אורי • רק לאחר כחודש נעצרו שלושה ערבים החשודים בתקיפה

שוטרי מחוז ש"י עצרו היום שלושה ערבים תושבי הכפר בתיר בשנות ה-20 לחייהם בחשד כי תקפו לפני מספר שבועות נערים בגוש עציון. העצורים נחקרים בחשד לתקיפה בנסיבות מחמירות. בהודעת המשטרה על המעצר נמסר גם כי החקירה נמשכת וכי צפויים מעצרים נוספים.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מלווה את הנערים שנפגעו מסר לאחר ההודעה על המעצר "אנו מברכים את צוות החקירה של המשטרה שהבשיל למעצר המתבקש של התוקפים. אני מניח שהפעם טיפול המשטרה הנחוש יביא גם למיצוי העמדתם לדין הראוי ויחזיר את תחושת הביטחון באזור."

נזכיר כי התקיפה אירעה ביום שישי לפני כחודש. שלושת הנערים, בני 15, 16 ו18, המתנדבים באופן קבוע בחוות 'נווה אורי' לזכר אורי אנסבכר הי"ד בהר גילה, יצאו לטבול בבור מים הנמצא בשטחי המרעה של החווה. מדובר באדמות מדינה ואדמות קק"ל, בהם עובדי החווה רועים את הצאן.

חוננו תקיפה ערבים חווה נווה אורי
פציעה של אחד הנערים לאחר התקיפה. צילום: חוננו

במכתב ששלח עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו למשטרת גוש עציון תוארה התקיפה. ע"פ המכתב אחד הנערים "הבחין בשלושה תוקפים רצים לעברו תוך ידויי מסיבי של אבנים לכיוונו". הנער הזהיר את חבריו שהיו בבור המים, אולם נפצע בידו מאחד הסלעים שהושלכו אליו.

בשלב זה הגיעו התוקפים עד לשלושת הנערים "תוקף אחד ניגש לי' והחל לדחוף אותו לעבר צוק של 10 מ' במקום. תוקף שני ניגש לעבר ש' שהספיק לצאת מבור המים והחל מרים אותו ומקרב אותו לצוק של 5 מ' במטרה להשליכו מהצוק. תוקף שלישי קרב אל א', שלא הספיק לצאת מהבור, תוך שהוא מנסה להפילו מהסולם למים ולסגור על ראשו את מכסה הבטון".

הנער הבוגר הצליח להדוף את התוקף שניסה להשליכו מצוק, ולרוץ לעזרת הנער בבור המים. לאחר מכן חש לסייע גם לנער השני, בעוד שני ערבים מפליאים בו את מכותיהם בעזרת לום ברזל וצינור השקיה. בהמשך ניסו התוקפים להכות את י' באמצעות לום הברזל, ורדפו אחריו עד שהגיע לרכב הריינג'ר באמצעותו הגיעו למקום.

הנערים דיווחו על התקיפה והזעיקו את כוחות הביטחון. ליאור טל, בעלי חוות 'נווה אורי', תיאר כי "הם הגיעו לריינג'ר והתקשרו אלי. הזעקתי כוחות, גם משטרה וגם מוקד. הנערים הצליחו להגיע לחווה וישר חזרנו עם כמה חבר'ה למקום התקיפה לקחת את הדברים – וגילינו שהם גנבו את הסולם, וכנראה זרקו חלק מהציוד מעבר לצוק או לתוך המים".

טל הוסיף כי זהות התוקפים מוכרת וידועה להם "הם באים הרבה פעמים להציק לעובדים בשטחי המרעה, אבל זו הפעם הראשונה שהם תוקפים ככה באלימות. החבר'ה יכולים לזהות את התוקפים, מכירים אותם מההצקות הקודמות".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק