המשבר הפוליטי: ניסיונות של כחול לבן להקים ממשלה בתמיכת הרשימה הערבית המשותפת

ביום רביעי הקרוב, בחצות, יגמר המנדט של יו"ר כחול לבן, בני גנץ, להרכיב ממשלה. בשלושת הימים שנותרו פועל גנץ בכמה חזיתות שונות על מנת שהוא יוכל להציג ממשלה לנשיא ריבלין עד פקיעת המנדט. בין היתר פועל גנץ על מנת להביא לאפשרות של הקמת ממשלה צרה בתמיכה מבחוץ של הרשימה הערבית המשותפת.

על פי הפרסומים השונים, גנץ ויו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הגיעו להסכם להאיץ את המו"מ להקמת ממשלה שתורכב מכחול לבן, ישראל ביתנו, ומפלגת העבודה-גשר, ואילו הרשימה המשותפת ומפלגת המחנה הדמוקרטי יתמכו בממשלה מבחוץ. בכך, יוכל ליברמן לשמור על התחייבות שלו מלפני הבחירות שלא לשבת באותה הממשלה עם הערבים ועם מפלגת מרץ.

במהלך השבת התקשר נתניהו לחברי מפלגת הליכוד וגייס אותם על מנת למנוע הקמת ממשלת שכזאת. "עדיף בחירות שלישיות מאשר ממשלה שבנויה על טיבי ועודה" אמר נתניהו לחבריו למפלגה. כמו כן, הערב (ראשון) יפגשו כל חברי הכנסת מטעם הליכוד לישיבה בגני התערוכה בה הם ידונו איך לפעול על מנת להפעיל לחץ על ליברמן ועל חברי תל"ם שבכחול לבן שלא להקים ממשלת שמאל צרה, אלא לבוא לממשלת אחדות רחבה. במקביל, מחר יתכנסו כל הח"כים מבלוק ה-55 של הימין לדון באותו הנושא.

במערכת הפוליטית מעריכים כי גנץ עצמו שוקל בחיוב הליכה לממשלת אחדות אלא שלפיד ויעלון הם אלו שמונעים ממנו את זה, ואילו גבי אשכנזי עוד טרם החליט אך הוא נוטה לכיוונו של גנץ. אתמול צייץ לפיד בחשבון הטוויטר שלו "ביבי כל מה שאתה צריך זה להגיד לליצמן וסמוטריץ שטובת המדינה קודמת, להפרד מהם יפה ולבוא למו"מ ישיר עם כחול לבן. כל עוד אתה לא מוכן לעשות את זה, כל ההיסטריה שלך היא צביעות של אדם שמפחד לאבד את הכסא".

נציין כי במידה וגנץ לא יצליח להקים ממשלה בשלושת הימים הנותרים המנדט עובר לכנסת למשך 21 ימים. בימים האלו יוכל כל אחד מ120 הח"כים המכהנים לגייס 61 חתימות ומי שיצליח בכך ימונה להיות ראש הממשלה. במידה ואף אחד לא יצליח להרכיב ממשלה גם בזמן הזה, ישראל תצא למערכת בחירות שלישית בתוך שנה אחת.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק