המחבל בן ה-14 שרצח את ינאי ויסמן הי"ד יישלח למאסר עולם

צילום: צה"ל

בימ"ש הצבאי לערעורים גזר לפני זמן קצר (רביעי) מאסר עולם על ע.ט רוצחו של ינאי ויסמן הי"ד בפיגוע הקשה בסניף רמי לוי בשער בנימין לפני כ-4 שנים. המחבל הרוצח היה בשעת הרצח כבן 14ו-9 חודשים בלבד. בגזר הדין בערעור קיבלו השופטים אל"מ נתנאל בנישו, אל"מ אלי בן טובעים וסא"ל משה שילה את ערעור התביעה הצבאית אשר דרשה כי יגזר על המחבל מאסר עולם.

בנוסף גזר בימ"ש על המחבל א.ע קטין נוסף, אשר היה חבר בחוליית הרצח 32 שנות מאסר, ובעצם השאיר את העונש של בימ"ש הצבאי על כנו. א.ע היה כבן 16 בשעת הרצח, והוא אינו הצליח להיכנס לתוך סניף רמי לוי בו התבצע הרצח, דבר אשר הביא להקלה בעונשו. השניים מצטרפים למחבל שלישי, חבר נוסף בחולייה אשר נשלח למאסר עולם בדיונים קודמים.

מדובר בפסיקה תקדימית, הן בשל גילו הצעיר של ע.ט, והן לאור כך שע.ט הביע חרטה על מעשיו. השופטים בפסק הדין כי "על אף שיש חשיבות לגיל הנאשם, לקבלת האחריות ולקבלת חרטה, במיוחד על ידי קטין בגילו של ע"ט, אין די בעובדות אלה על מנת לשנות את המסקנה הערכית כי מעשיו ראויים לעונש מאסר עולם ולעונש זה בלבד".

"חייבים להשיב מלחמה כנגד הטרור". עו"ד חיים בלייכר, צילום: חוננו

הפסיקה מגיעה, לאחר שבימ"ש הצבאי לערעורים דן בעררים אותם הגישו שני הצדדים – גם התביעה הצבאית וגם סנגוריהם של המחבלים, בעוד שבעניינו של המחבל א.ט אשר דקר בפועל את ויסמן השופטים קיבלו את ערעור התביעה הצבאית והמירו את עונשו מ-35 שנות מאסר למאסר עולם, בעניינו של המחבל א.ע הם דחו את שני הערעורים והשאירו את העונש על כנו כאמור על 32 שנות מאסר. כמו כן, גזרו השופטים על השניים סכומי פיצויים לנפגעי העבירה בתיק.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, אשר מלווה את המשפחה במימוש זכויותיהם כנפגעי עבירה "אנו מברכים על הכנסת הרוצח הארור למאסר עולם לכל חייו וזאת חרף גילו. האויב הערבי אשר מסית ופועל להשמדת יהודים באשר הם יהודים מחנך את פעילו לרצח יהודים בכל אמצעי ובכל זמן. אנחנו חייבים להשיב מלחמה כנגד הטרור ולנקוט בענישה המרבית כנגד אותם רוצחים. הצלת חיי ישראלים קודמת לחיי המחבלים ומכאן יש הכרח לפעול נגד המחבלים בכל העוצמה בשטח ובבית המשפט גם כשמדובר ברוצחים צמאי דם בני 14.

אנו מקווים שתקדים זה יביא להבנה כללית במערכת האכיפה שנגד טרור נלחמים בכל גיל. זה הזמן לקרוא בדחיפות לשנות את החוק הקיים ביהודה ושומרון אשר נותן חסינות מענישה למחבלים רוצחים שעשו את מעשה הרצח טרם מלאו להם 14 שנים." מסר בלייכר.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
1 תגובה
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
יוסף שלום
2 years ago

עד לעסקת המחבלים הבאה

✎ תגובה באמצעות פייסבוק