הליכוד בוחר יושב ראש למפלגה

למעלה מ116 אלף מתפקדי ליכוד יצאו היום (חמישי) לקלפיות ברחבי הארץ על מנת להכריע מי יהיה יו"ר המפלגה לקראת הבחירות הקרובות. הבחירות יתקיימו בין שני מועמדים, ראש הממשלה ויו"ר התנועה הנוכחי, בנימין נתניהו לבין ח"כ גדעון סער.

106 הקלפיות הפזורות בכל רחבי הארץ, יפתחו בשעה 09:00 ויסגרו ב23:00 וזאת לאחר שהוגשה בקשה מיוחדת לבית הדין של הליכוד לאחר את השעה בעקבות מזג האוויר הסוער שצפוי להיות במהלך היום. בליכוד הודיעו בתחילת השבוע כי הם מקווים שכבר ביום שישי לפנות בוקר הם יוכלו לפרסם את תוצאות הפריימריז ולהודיע מי נבחר לעמוד בראש התנועה.

על פי הערכות, לסער אין כמעט סיכוי לנצח את נתניהו והשאלה היא כמה אחוזי הפרש יהיו בין השניים. הפרש קטן יהיה כישלון עבור נתניהו ואמירה שהליכוד כבר לא כולו עומד לצידו, ואילו הפרש גדול יהווה אמירה שהליכוד עדיין לצד ראש הממשלה למרות שלושת כתבי האישום שהוגשו נגדו.

בשבועות האחרונים חורשים סער ונתניהו את הארץ בכנסים שונים שלצדם חברי כנסת של הליכוד שתומכים בהם. לצד סער נמצאים השר חיים כץ וכן חברי הכנסת יואב קיש, מיכל שיר, שרן השכל וח"כ קטי שיטרית. שאר חברי הכנסת של הליכוד תומכים במועמדותו של ראש הממשלה, למעט יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, שטרם אמר במי הוא תומך וספק אם הוא יעשה את זה.

במטה סער טוענים כי תומכים רבים של סער נמחקו מספר הבוחרים של המפלגה. לדבריו של ראש מטה סער, ח"כ קיש: "יש גריעת אלפי מתפקדים מספר הבורחים". בראיון לאתר ynet סיפר השבוע ח"כ לשעבר יהודה גליק, שתומך בסער, כי הוא הופתע לגלות שהוא לא מופיע בספר הבוחרים כאשר חיפש באתר הליכוד היכן הוא מצביע. לאחר זמן מה פרסם גליק הודעת חזל"ש וציין כי היה מדובר בתקלה באתר בלבד.

כמו כן, פורסם בתחילת השבוע בחדשות 13 כי אנשי נתניהו העבירו בוועדת הבחירות של הליכוד החלטה שלפיה חברי ליכוד יוכלו להצביע רק בקלפי בה הם רשומים, בניגוד לפעמים קודמות בהן כל אחד היה יכול לבחור באיזה קלפי שירצה. גם במקרה זה טוענים אנשי סער כי מדובר בחריגה מהסיכום שסוכם עם השר חיים כץ וגם זה נועד לפגוע בסער.

נזכיר כי בתחילת השבוע התכנס בית הדין של הליכוד בהרכב מלא על מנת לדון פעם נוספת בהחלטת בית הדין המצומצם לערוך פריימריז גם לרשימה לכנסת. לטענת העותרים, מהלך ההצבעה במרכז הליכוד על ביטול הפריימריז נעשה שלא כחוק ולכן יש לבטל אותה. ההרכב המצומצם של בית הדין אימץ את הטענה אך כאמור בית הדין בהרכב המלא שלו דחה את הטענה על הסף.

מנכ"ל תנועת הליכוד, צורי סיסו, אומר: "הליכוד היא התנועה הדמוקרטית הגדולה בישראל. זה מחייב אותנו לקיים בחירות בשקיפות מלאה ובטוהר בחירות לטובת כלל מתפקדות ומתפקדי הליכוד. אני קורא מחר לכל חברות וחברי הליכוד לצאת, להצביע ולהשפיע – למען ניצחון הליכוד".

מערכת אתר ימנים תעדכן במהלך היום במידה ויהיו התפתחויות מיוחדות במהלך היום וכן נעדכן בתוצאות הבחירות כשיפורסמו.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק