הליכה איטית בהר הבית? הסיקור המלא

אתמול (שלישי) בשעות הבוקר נעצר חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק בעת עלייתו למתחם הר הבית מלווה בשני חברי קונגרס אמריקאים. גליק נאזק ונעצר לחקירה ושוחרר לאחר שעות בודדות. גליק נעצר באלימות לאחר שטענו השוטרים ש"הלך לאט מידי". לאחר מכן בשעות הלילה פשטו כוחות משטרה על ביתו של גליק מצוידים בצו מעצר והחלו בחיפושים. גליק לבסוף נלקח שוב לחקירה ושוחרר לפנות בוקר. לאחר מכן בשעה שמונה בבוקר נלקח שוב בפעם השלישית לחקירה.

מעצרו של גליק בהר הבית

 

עצם המעצר והחיפוש בביתו עורר זעם רב ברשתות החברתיות. רבים העבירו ביקורת על שר לביטחון פנים, גלעד ארדן. ארדן לאחר זמן הגיב בחשבון הטוויטר שלו כי "צר לו על המעצר של חכ"ל יהודה גליק" ותלה את האשמה בבית המשפט. המהלך הזה אף הוא גרם לזעם רב ורבים הגיבו לארדן כי הוא מתחמק מאחריות.

על החיפוש בביתו של גליק המשטרה מסרה: "בסיום החקירה עלה החשד כי גליק גנב חומרי חקירה
טרם יציאתו מחדרי החקירות, ובעקבות החשדות פנתה המשטרה לבית המשפט שאישר את בקשתה לצו חיפוש בביתו, בהמשך הערב הגיעו שוטרים והמתינו עד הגעתו בשעות הלילה ולפני זמן קצר סיימו השוטרים את החיפוש ועיכבו את החשוד"

עו"ד עדי קידר מחוננו המייצג את גליק מסר: אמש בחצות הלילה משטרת ישראל פושטת באגרסיביות רבה על ביתו של ח"כ לשעבר יהודה גליק. במקום בשעות אחה"צ להרים טלפון ולשאול את גליק האם בטעות מסמכים שהיו בתיק החקירה נלקחו בידו, הם פונים לבימ"ש להוציא צו חיפוש, ומגיעים איתו בחצות הלילה, לא פחות ולא יותר." אומר קידר.

עו"ד עדי קידר – חוננו

קידר סיפר כי גליק מהרגע הראשון העמיד את המשטרה על טעותה "מהרגע הראשון מר גליק שיתף פעולה מלאה ומסר לחוקרים שהוא אינו יודע במה מדובר, והמסמכים היחידים שיצאו תחת ידו, הם מסמכי השחרור עליהם חתם בסוף חקירתו על המעצר ההזוי, מעצר השווא שהיה בשעות הבוקר.

חרף טענותיו אלו המשיכו החוקרים שעה ארוכה תוך שהם הופכים את ביתו, לבצע את החיפוש בסופו הוא אף נלקח לתחנת המשטרה ועוכב לחקירה בה מסר שוב את גרסתו המלאה. בשעות הבוקר הבטיח להם, לאחר שהם הבינו שגירסתו היא נכונה, שהוא יבדוק עם עוה"ד לו מסר את המסמכים אם המסמכים נמצאים תחת ידו." סיפר קידר.

לסיום תקף עו"ד קידר את התנהלות המשטרה "משטרת ישראל מפגינה שוב התנהגות אימפולסיבית ובעיתית והכל לאור העובדה שהמעצר המוקדם היה מעצר שווא שהביך את משטרת ישראל."

עוצמה יהודית הגיבו על מצצרו של גליק: "אנו מוחים בתוקף על מעצרו של יהודה גליק הבוקר בהר הבית. כל מי שמכיר את גליק יודע שהוא נלחם על זכויות לגיטימיות ועל כן מדובר במעצר שווא וחלק מההתנכלות של המשטרה ליהודים שעולים להר.

אנו קוראים למשטרה לשחרר את גליק במיידי ולשנות את החוקים שמפלים לרעה את היהודים שעולים להר."

הר הבית

מהקרן למורשת הר הבית נמסר: "ח"כ לשעבר יהודה גליק, מייסד הקרן למורשת הר הבית, נעצר באזיקים כאחרון העבריינים ורק כי העז "ללכת לאט מדי", לטענת השוטרים בהר הבית. מזה זמן שמשטרת ישראל בחסות המשרד לביטחון פנים של השר ארדן ממשיכים להצר את צעדיהם של העולים להר הבית היהודים. המצב הזה לא יכול להימשך ואנו קוראים למקבלי ההחלטות להתעשת ומיד".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק