הכוורת המפוקפקת של סער: יועצים המסובכים בפלילים

גדעון סער. צילום: משה מילנר, לע"מ
המועמד לראשות הממשלה מודה: חברו טל זילברשטיין, המבוקש על ידי האינטרפול, מייעץ בשכר למפלגתו. בינואר שכרה המפלגה יועצים שנויים במחלוקת בארה"ב • כך מפרסם הבוקר (רביעי) הפרשן הפוליטי של "ישראל היום" מתי טוכפלד

אחרי שניסה להכחיש ומאוחר יותר להתחמק, מודה כעת יו"ר תקווה חדשה גדעון סער כי מקורבו, טל זילברשטיין, המסובך בפלילים בכמה מדינות בחו"ל ואף הוצא נגדו צו מעצר בינלאומי על ידי האינטרפול, משמש יועץ בשכר לקמפיין המפלגה.

עוד נודע כי למרות הודעת המפלגה על האפשרות לסיים את ההתקשרות עם יועצים מ"פרויקט לינקולן" ששימשו יועצים של סער, ואשר מייסד הארגון חשוד בעשרות מעשי פדופיליה בארה"ב, המשיכו היועצים מהפרויקט השנוי במחלוקת לייעץ לסער במשך כמה שבועות עד לסיום ההתקשרות ביניהם.

זילברשטיין מקורב מאוד לסער – חתונתו עם גאולה אבן התקיימה בחצר ביתו של זילברשטיין בתל אביב והשניים בקשר צמוד כבר שנים רבות. למרות זאת, בכל פעם שנשאלו דובריו של סער אם זילברשטיין נושא תפקיד רשמי בקמפיין המפלגה, הכחישו את הדברים. גם כשחדשות 11 דיווחו כי זילברשטיין נצפה יוצא ממטה המפלגה, המשיכו בדוברות תקווה חדשה בקו המתחמק ומסרו רק כי זילברשטיין וסער חברים קרובים.

הסיבה להסתרת העסקתו של זילברשטיין נעוצה, ככל הנראה, בבעייתיות העסקתו בתפקיד בכיר של אדם החשוד ומורשע בפלילים מעבר לים. באוגוסט 2017 הוא נעצר על ידי המשטרה בחשד למעורבות בהונאת ענק, שבה נחשד גם איש העסקים בני שטיינמץ.

בבחירות 2017 באוסטריה עלה שמו של זילברשטיין לכותרות בכלי התקשורת, שם דווח שזילברשטיין, הפעיל דפי פייסבוק מכפישים נגד מועמד מפלגת העם האוסטרית, סבסטיאן קורץ.

אין זה המינוי הבעייתי היחיד בכוורת של סער. כבר בינואר שכר סער את שירותיהם של ארבעה יועצים מהארגון השנוי במחלוקת בארה"ב שפעל נגד דונלד טראמפ, "פרויקט לינקולן": סטיב שמידט, סטיוארט סטיבנס, ריד גלן וריק וילסון. זמן קצר לאחר מכן הפכה העסקה זו של תקווה חדשה את יועצי "פרויקט לינקולן" אף לבעייתית יותר, כאשר התברר כי מייסד הארגון ומנכ"לו, ג'ון וויבר, חשוד בלא פחות מ־21 מעשי פדופיליה בארה"ב.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק