הכביש בין אריאל לצומת רחלים ‏הואר | רגב: "מגשימה חזון לחבר את ישראל ביו"ש"

צילום: רועי חדי
בהשקעה של ארבעה מיליון ש"ח נחנך הערב פרוייקט הארת המקטע בין אריאל לצומת רחלים • יוסי דגן: "מאבק של שנים, היום אנחנו יכולים לברך שהחיינו"

3 שנים לאחר שביתת הרעב והסכם הכבישים העוקפים ביו"ש אותו הובילו ראשי הרשויות, ראש מועצת שומרון יוסי דגן וראשי הרשויות דאז ראש מועצת בית אריה אבי נעים וראש מועצת קריית ארבע מלאכי לוינגר, יחד עם המשפחות השכולות חנכה היום שרת התחבורה מירי רגב יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן את המקטע השלישי והאחרון שהיה חשוך עד כה בין צומת אריאל מזרח לצומת רחלים.

המקטע הואר בפנסי לד והוא יסייע לנוסעים על כביש מרכזי בשומרון שהיה חשוך כאמור, בין היתר נוסעים על הציר המרכזי תושבי גב ההר, בקעת הירדן, גוש עלי ושילה ואחרים.

מיזם הארת השומרון הוא חלק מעבודה אסטרטגית להארת צירים מרכזיים בשומרון בעלות כוללת של 100 מיליון ש"ח שעליו עובדים כבר שלוש שנים.

בטקס שנערך הערב בשומרון הרימו דגן ורגב את השאלטר, כאשר לפני כן ברך דגן 'ברכת שהחיינו'. בטקס השתתפו גם יושבי ראש ועדי היישובים, חברי המליאה מיישובי האזור במועצה האזורית שומרון ונכבדים נוספים.

בראשית דבריו ביקש ראש המועצה יוסי דגן להודות למשפחות השכולות וראשי הרשויות דאז בית אריה וקריית ארבע שהיו שותפים למאבק ולאוהל המחאה מול בית ראש הממשלה שהביא את התקציב לתאורת הכבישים החיונית שנחנכה היום וכן לשרת התחבורה מירי רגב שהביאה לעשייתו: "דווקא בשבוע שחל חג החנוכה, אנחנו מאירים את השומרון, אני מאוד מתרגש. אני רוצה להזכיר כאן במעמד המרגש את המשפחות השכולות שישבו איתנו במאבק ובשביתת הרעב מול בית ראש הממשלה לפני שלוש שנים, יחד עם מלאכי לוינגר ואבי נעים. נאבקנו כדי שנקבל את התקציבים לשיפור הבטחון של תושבי יהודה ושומרון. אנחנו שמנו לעצמנו יעד להביא מיליון יהודים לשומרון חלק מזה זה כבישים מוארים, מיזם הארת הצירים הוא חלק מרכזי בשמירה על ביטחונם של תושבי השומרון, אני שמח שהמיזם הזה מגיע הערב לסיומו, אני רוצה להודות לשרת התחבורה מירי רגב ולכל צוות המשרד לראש הממשלה בנימין נתניהו, לנתיבי ישראל המנהל האזרחי, הצוות המקצועי במועצה ובתוכם לרפי אביטל הממונה על תחום התחבורה במועצה המלווה את המיזם ברמה המקצועית".

שרת התחבורה מירי רגב אמרה במהלך הטקס: "זו ריבונות דה פקטו בחבלי המולדת. התאורה בכבישים מוסיפה בטיחות וביטחון, ומגשימה את החזון לחבר את ישראל – גם ביהודה ושומרון.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק