הח"כים הימניים בכחול לבן יצטרפו לממשלה בתמיכת המשותפת? || טור מערכת

מתוך דף הפייסבוק

בימים האחרונים נראית האפשרות של הקמת ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת כאופציה היחידה של גנץ להקים ממשלה, ועל פי הצהרותיו בימים האחרונים נראה כי הוא נוטה להקים ממשלה כזו, למרות שבכל מסע הבחירות חזר ואמר שלא יקים ממשלה יחד ובתמיכת הרשימה המשותפת. זעם רב עלה בימין לאור הכיוון הנדמה של גנץ. עוד יותר מגנץ, צביקה האוזר ויועז הנדל המכונים "עלי תאנה" במפלגת כחול לבן שנמנים עם מפלגת תלם בראשות בוגי יעלון, היא הסמן הימני בקרב כחול לבן, דחו בכל ראיון את האופציה הזו וטענו כי היא איננה על השולחן.

בוגי יעלון, יו"ר תלם שימים ספורים טרם הבחירות טען כי האופציה הזו היא ספין, כעת תומך בממשלת מיעוט בתמיכת המשותפת. מדיווחים עולה כי יעלון כעת בניסיונות לשכנע את האוזר והנדל להצטרף לממשלה אך נראה כי אופציה אינה עתידה להתממש. גם חברת הכנסת אורית פרקש הכהן (חוסן לישראל) אומרת שתצטרף לכל ממשלה עם גנץ, לרבות בתמיכת הרשימה המשותפת.

מתוך דף הפייסבוק

כעת, לגנץ שני אפשרויות, או להקים ממשלה בתמיכת המשותפת, ובכך להפר את מילתו לבוחרים ולהכתים את שמו, מהלך שגם עלול להיכשל אם ימנעו האוזר, הנדל ופרקש מהקמת ממשלה כזו, או שיקים ממשלת אחדות. דבר אשר לא נראה ריאלי ומעבר לכך צעד זה עתיר חסרונות, שהרי בכל מערכת הבחירות התחייב גנץ שלא יישב עם נתניהו ומרבית מבוחריו הצטרפו אליו דווקא מסיבה זו, ואם יקים ממשלה יחד עם נתניהו יאבד קולות רבים ומנייתו תצנח.

לנתניהו, הסיכויים עוד יותר קלושים להרכיב ממשלה, בשל כך שלנתניהו ולגוש הימין ישנם 58 מנדטים, ואילו להביא 3 'עריקים' ממפלגות מחוץ לגוש נראה כבדיוני. מעבר לכך, מצבו של נתניהו ילך וידרדר אם יערקו מגוש הימין אל גוש השמאל, כדוגמת בנט והימין החדש או המפלגות החרדיות ואפילו מרד מתוך הליכוד. 'ימינה' בראשות בנט אמנם חתמו הערב על מסמך הנאמנות של השר דרעי, אך ראינו מה שווה חתימה בקרב מפלגת ימינה.

מתוך דף הפייסבוק

מי שהכי הפתיע בבחירות האלו, זה אביגדור ליברמן יו"ר ישראל ביתנו שעוד יותר מהאוזר והנדל טען כי לא יצטרף לשום ממשלה בתמיכת המשותפת, "לא מלמעלה, לא מלמטה ולא מהצדדים" כלשונו, וכעת נראה שדווקא יצטרף לממשלה זו. הבוקר פרסם ליברמן בדף הפייסבוק שלו רשימת תנאים להצטרפות לקואליציה ובין התנאים: חוק נישואים אזרחיים, חוק גיוס בני ישיבות בנוסח שאושר בקריאה ראשונה בכנסת ה-20, ועוד מספר תנאים. לאחר כחצי שעה בלבד הגיב וצייץ גנץ על דבריו של ליברמן: מוסכם. חייבים להתקדם. ובכך נתן אור ירוק להצטרפות לקואליציה. מחר בשעות הערב יפגשו גנץ וליברמן בכפר המכבייה.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק