הזעיק את הצבא לעזרה באירוע ההפס"ד בסמוך לשילה – ונעצר ע"י המשטרה

צילום: דוברות המשטרה
תושב בנימין הזעיק את הצבא לטיפול באירוע הפרת סדר שכלל עימות בין מתפרעים ערבים ליהודים בשבת סמוך לישוב שילה, אולם להפתעתו החליטה המשטרה לעצור דווקא אותו. הבוקר יתקיים דיון בבימ"ש המחוזי, בערר ארגון חוננו על הארכת מעצרו

תושב בנימין שהיה עד לאירוע ההפס"ד שהתרחש בשבת ליד הכפר סאלוד סמוך לישוב שילה, נסע ברכבו להזעיק את חיילי צה"ל ששהו בעמדה סמוכה לאירוע. להפתעתו, כשהגיעה המשטרה למקום החליטו השוטרים לעצור דווקא אותו.

במהלך דיון הארכת המעצר, שהתקיים אתמול (ראשון) טענו עורכי הדין נתי רום ועדי קידר מארגון חוננו כי החשדות נגד החשוד לא הגיוניים: העצור חשוד בכל העברות שנעשו באותו אירוע, זאת למרות שבסרטון מהאירוע נראים לפחות שניים או שלושה משתתפים באירוע. בנוסף, מבנה גופו ובגדיו של החשוד לא תואמים את האחרים שנראים בסרטון. עוד ציינו עורכי הדין כי המשטרה לא הביאה את עדויות החיילים אותם הזעיק החשוד.

בסוף הדיון קבע בית משפט השלום בירושלים כי לא ניתן לדעת האם העצור הוא אחד מהתוקפים, אולם החליט בכל זאת להיענות לבקשת המשטרה ולהאריך את מעצרו.

בארגון חוננו הגישו ערר על החלטת ביהמ"ש השלום להאריך את מעצרו, בערר טען עו"ד רום כי "טעה בית משפט קמא שקיבל את הבקשה (להארכת המעצר) בראש ובראשונה כשקבע כי מתקיים חשד סביר, זאת חרף קביעתו של בית משפט לפיה בחומר שהוצג בפניו לא ניתן לדעת אם העורר הינו אחד מהתוקפים".

עוד ציין רום כי לבית המשפט אף הוצג סרטון בו רואים כי בגדיהם ומבנה גופם של התוקפים אינם תואמים את החשוד, וכי העצור מסר גרסה התואמת לתמונה שהוראתה לו, כי נסע להזעיק עזרה מהבסיס הצבאי הקרוב.

בסוף הערר נכתב כי "בכל מקרה לא יכולה להיות מחלוקת כי החשד הסביר לביצוע העברות הכתובות בבקשה הינו בעצימות נמוכה", וכי לדברי המשטרה ישנן רק 2 פעולות חקירה מהותיות שעליה לבצע, מה שלא מצדיק את הארכת המעצר הממושכת.

עו"ד נתי רום מסר "מרשי לא ביצע את החשדות המיוחסים לו, אלא הלך לבסיס צה"ל הסמוך וביקש מהחיילים עזרה, וחבל שנעצר. מדובר במוטיבציית יתר שאנו מקווים שתופנה כלפי פורעים שהציתו שדות של יהודים וחיבלו בעמדת צה"ל, במצלמות ביטחון ובשער הסמוך למקום".

עו"ד עדי קידר הוסיף: "החלטת בימ"ש תמוהה, בימ"ש נחשף בעצמו לסרטון שמוכיח את חפותו של העורר, ולכן לא ברור על סמך מה ובהעדר ראיות, החליט בימ"ש להאריך את מעצרו, אנו תקווה כי בימ"ש המחוזי יורה היום על שחרורו".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק