ההתנכלות של פייסבוק למשפחת התובע במשפט נגדם

דיון ראשון התקיים הבוקר (רביעי) בבית המשפט המחוזי בתל אביב בנוגע לתביעה שהגיש יו"ר ארגון להב"ה, בנצי גופשטיין, כנגד חברת פייסבוק. גופשטיין תבע לפני כשנה את פייסבוק בעקבות  סגירת חשבונו האישי ומידורו מהרשת החברתית.

במהלך הדיון אמרו נציגי פייסבוק כי החסימה של גופשטיין לא נבעה בגלל אמירה ספציפית שלו, אלא בגלל דעותיו האישיות ומשום שלטענתם ארגון להב"ה הינו ארגון שנאה. לדבריהם, למר גופשטיין אין מקום בפייסבוק, למי שמדיר על בסיס גזע, לאום ודת.

במקביל, החל מאתמול נחסמו חשבונות הפייסבוק של שניים מבניו של גופשטיין, וכן נמחקו תמונות ופוסטים שונים מחשבונות של ילדים נוספים ומחשבונה של אישתו. בעקבות כך החליטו בני המשפחה לצרף לתביעה גם את בנם הצעיר, שאתמול סגרה גם לו פייסבוק את החשבון.

חשבונו של הבן נסגר לאחר שהעלה אתמול לחשבון הפייסבוק שלו תמונה משמחה משפחתית שנערכה בתחילת השבוע, בה מופיע בין היתר גם אביו. לדברי המשפחה, נמחקו להם מאתמול גם פוסטים שונים בהם שמו של בנצי או תמונתו כלל לא מופיעים בהם.

בנצי גופשטיין הגיב לטענותיהם של פייסבוק בדיון ואמר "פייסבוק מאשימה אותי בפעילות של גזענות, אבל הם אלו שמתנהגים באמת בגזענות. כבר ראינו איך בעבר פוסטים בעד מדינת ישראל נמחקו בעוד שפוסטים נגדה נשארו. פייסבוק היא זאת שבאה עם דעה קדומה ואנחנו נמשיך להילחם שיאפשרו גם לנו את חופש הביטוי"

בנוגע לסגירת החשבונות ומחיקת התמונות והפוסטים של בני משפחתו הוסיף גופשטיין "ההתנכלות של פייסבוק לילדיי זהו ניסיון נואש של החברה לאיים על משפחתי לקראת הדיון הבוקר בבית המשפט. אם אין סיבה לסגירת החשבון שלי, קל וחומר שאין סיבה לפגוע בבני משפחתי שבכלל לא קשורים לזה."

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק