ההרס סמוך לכוכב השחר: כוחות הביטחון קברו רכב בעפר

בפעם השניה בתוך חודשיים קוברים כוחות הביטחון רכוש מתיישבים בעפר, ללא סיבה הנראית לעין. השבוע (שני) במהלך ההרס במעוז אסתר הסמוך לכוכב השחר בבנימין הפכו כוחות הביטחון רכב שהיה במקום על גבו, ולאחר מכן קברו אותו בעפר.

גם לפני כחודשיים, במהלך הרס גבעת קומי אורי הסמוכה ליצהר בשומרון, קברו כוחות הביטחון חלקי מבנה של משפחה אותו הרסו. עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו שלח תלונה בשם המשפחה למחלקת פניות הציבור בפיקוד מרכז, אולם בתשובה שקיבל מיועמ"ש יו"ש לא היתה התייחסות לטענתו כי לא היתה הצדקה לגרימת הנזק כתוצאה מקבירת חלקי המבנה בעפר.

כאמור, השבוע קברו כוחות הביטחון רכב שמיש השייך לאחד הבחורים המתגוררים בגבעה. עו"ד יאדו שלח מכתב ליועמ"ש יו"ש, סא"ל להט שמש, בו כתב "השאלה מתחדדת נוכח העובדה שהיום 15.6.20 קברו כוחות מג"ב רכב במעוז אסתר. כעת מתעוררת השאלה אם מדובר בפרקטיקה של קבירת רכוש, שכן קשה להאמין כי קבירת הרכוש בשני אירועים נפרדים וסמוכים בזמן היתה צירוף מקרים".

עוד הוסיף עו"ד יאדו "אבקש אפוא לדעת האם הינך עומד מאחורי פרקטיקה זו כפי שהתבטאה בשני הפינויים הנדונים, ורואה בה פרקטיקה חוקית, או אם בכוונתך להכווין את הכוחות לחדול מהתנהלות זו".

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו מסר "האלימות של רשויות האכיפה נגד חרדים ונגד מתיישבים היא תופעה גלויה, שמדי יום ביומו מגיעה לשיאים חדשים. הפיכת הרכב על ידי הטרקטור היא על פני הדברים פיגוע שנאה שבוצע במדים, אך לא נראה כי במסגרת רשויות האכיפה קיימים גורמים מרסנים כך שהגדרים נפרצים והוליכם".

 

קרדיט צילום סרטון: גאולת ציון 

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק