ההסכם בין הליכוד ל'ציונות הדתית' שעורר סערה

בנימין נתניהו. צילום :קובי גדעון, לע"מ
מפלגת 'הציונות הדתית' בראשות בצלאל סמוטריץ' חתמה הבוקר (רביעי) על הסכם עודפים עם הליכוד • בן גביר: "יאיר לפיד מוכן להפקיד את בטחונם של אזרחי ישראל בידי נציגים מובהקים של ארגוני טרור"

לאחר שנשמעו דעות סותרות בליכוד על כניסה אפשרית של בן גביר לממשלת נתניהו, הבוקר (רביעי) מפלגת 'הציונות הדתית' ו'הליכוד' חתמו על הסכם עודפים, בהסכם בין היתר נכתב כי נציגי המפלגה ישולבו בממשלה שיקים, בניגוד להצהרות בכירי הליכוד.

בן גביר הצהיר הבוקר בראיון "לחדשות 13" כי "אם בעזרת ה' אנחנו נהיה המנדט ה-61 של נתניהו הוא יצטרך להבין שהימין צריך להיות ימין, לתת גב לחיילים שלנו, לתת גב לצבא שלנו, סוף סוף להראות גאווה יהודית".

בהודעה שפרסמה מפלגת הציונות הדתית, כתבה כי היא "עמדה על כך שנתניהו יתחייב בהסכם להקים ממשלת ימין עם הציונות הדתית". עוד נקבע בהסכם כי "הצדדים יקדישו את מרצם להצלחת שתי המפלגות בכנסת".
עוד נמסר מהמפלגה: "כפי שאמרנו כל העת. בצד הטיפול במשבר הקורונה והכלכלה לא נאפשר להקים ממשלת מרכז-שמאל ולהניח את ערכי הציונות הדתית והימין בצד בשנים הקרובות. יש לנו דרך ונעשה הכל להקמת ממשלת ימין בישראל".

" הצמד לפיד-טיבי שוב נכנסים לפאניקה" | איתמר בן גביר. צילום: עמנואל גרסטל

בתגובה להסכם יאיר לפיד צייץ בטוויטר: "הליכוד חתם הסכם עודפים עם מפלגת ברוך גולדשטיין ואין שם אחד שיגיד מילה". לפיד צייץ עוד ארבעה ציוצים בנושא בתוך דקות ספורות.

יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר הגיב ללפיד ומסר: "הצמד טיבי-לפיד שוב נכנסים לפאניקה אחרי שהם מתחילים להפנים שאני בדרך לכנסת ובעזרת השם גם לממשלה הבאה. יש להם בהחלט הרבה סיבות טובות להיות בלחץ: הם שוב ייזרקו לאופוזיציה, ואנחנו ניישם כאן לראשונה מדיניות ימין אמיתית – במעשים ולא בדיבורים".

עוד הוסיף בן גביר כי "הניסיון של יאיר לפיד להציג אותי כתומך טרור, בשעה שהוא מצהיר בגאווה שיקים ממשלה בה חברי הרשימה המשותפת יהיו שרים, הוא מפגן זלזול באינטיליגנציה של אזרחי ישראל. לפיד מוכן להפקיד את בטחונם של אזרחי ישראל בידי נציגים מובהקים של ארגוני הטרור הגרועים ביותר. יש דרך אחת למנוע את זה ממנו: רק אם רשימת הציונות הדתית תהיה חזקה".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק