הגינויים והחיזוקים: אמירתו של ראש מועצת יש"ע שהובילה לסערה

דוד אלחייני | צילום: מועצת יש"ע

אמש בראיון ל'הארץ' אמר דוד אלחייני, ראש מועצת ישע כי "תוכנית השלום של טראמפ מוכיחה שהוא לא ידיד של ישראל". דבריו של אלחייני עוררו סערה בקרב הגורמים התומכים בתוכנית טראמפ.

רה"מ נתניה גינה את דבריו ואמר: "אני מגנה בתוקף את דבריו של יו"ר מועצת יש"ע. הנשיא טראמפ הוא ידיד גדול של מדינת ישראל. הוא הוביל מהלכים היסטוריים לטובת מדינת ישראל ובינהם: הכרה בריבונות ישראל ברמת הגולן, הכרה בירושלים כבירת ישראל, העברת השגרירות האמריקנית לירושלים והכרה בחוקיות של מפעל ההתיישבות ביו"ש. חזון השלום של הנשיא טראמפ כולל הכרה בישראל כמדינה יהודית, שליטה ביטחונית של ישראל בכל השטח מערבית לירדן, ירושלים מאוחדת, פירוק החמאס מנשקו, מניעת כניסת פליטים לישראל ועוד. מצער שבמקום הכרת הטוב יש מי שמתכחש לידידות זו שלא הייתה גדולה ממנה.״

מנגד, במפלגת עוצמה יהודית מחזקים את אלחייני ואומרים כי "ידידים, לא מתערבים לך בחיים. לא קורעים את הארץ שלך, ולא מקימים עוד מדינת מחבלים על נחלת האבות. ואם זה לא מוצא חן בעיני האמריקאים שיקחו את השגרירות מירושלים. לא צריכים אישור מאף אחד שהארץ הזאת היא שלנו לעד. ולא נשלם על ׳ידידות׳ זמנית בערכי נצח!".

בעוצמה יהודית מחזקים את אלחייני | צילום: דוברות עוצמה יהודית

בראיון הבוקר (חמישי) לגלי צה"ל, ‏דוד אלחייני, יו"ר מועצת יש"ע לא התנצל ואמר כי "אם אתה מסכן את מדינת ישראל בהקמת מדינה פלסטינית במקרה הזה אתה לא ידיד שלי".

אלחייני הוסיף כי הוא מעדיף לוותר על החלת הריבונות בתמורה לאי הקמת מדינה פלסטינית.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק