הבנות שלנו קודש הן ואין לנו רשות להתייאש מהן

זהו עוד סיפור קשה וכואב. לא קל לשמוע על ילדה בת 13 שרוצה להתאסלם ולהתחתן עם ערבי מבוגר ממנה ולהקים משפחה גדולה בכפר.

לצערי זה לא חדש. אלו סיפורים קשים שמגיעים מדי יום ביומו לחמ"ל של ארגון להב"ה. סיפור של ניצול ופיתוי קטינה. סיפור של מצוקה ושל קושי להתמודד עימה.

על פי החוק, ילדה שעוד לא מלאו לה 14 נחשבת למתחת גבול ההסכמה. היא אינה יודעת להבחין בין טוב ורע, וניצול קטינה נחשב עבירה. רוב מקרי ההתבוללות מתחילים בגיל צעיר בעקבות מצוקה: כשאדם חלש הוא ייאחז בכל מי שיושיט לו יד.

בפרשת השבוע נקרא השבת את סיפורה של דינה: "ותצא דינה", ואומר המדרש שיצאנית הייתה כאימה לאה. יצאה לראות בבנות הארץ. יש כאן סיפור של מצוקה. דינה פגשה את שכם בן חמור, והוא 'אהב' אותה ועינה אותה.

נאמר "ויקחו את דינה", והיא לא רצתה לבוא איתם. הנבעלת לגוי קשה לפרוש: יש פה ניצול, פיתוי והתמכרות ל'אהבה'. קשה לעזוב. "הייתי עם גוי, מי יתחתן איתי?" חשבה דינה. לכן שמעון לקח אותה משכם בן חמור, הוא התחתן עם דינה ולקח אותה לאישה.

זאת הסיבה שאנו בארגון להב"ה הכרזנו על השבת הקרובה על שבת המלחמה בהתבוללות. אנו שומעים יום-יום סיפורים קשים המזכירים את הסיפור של דינה בת יעקב ומשתדלים להעניק טיפול מקצועי לילדה הכואבים. מנסים למנוע את התופעה הקשה והכואבת שאין לה מענה. כשיש הבנה שזה סיפור של מצוקה וזו בת ישראל שאבדה, עושים הכול להחזירה, כי הבנות הללו קודש הן, ואין לנו רשות להתייאש מהן.

אני קוראת מכאן לרבני קהילות וראשי מוסדות חינוך, תעלו בבקשה במהלך השבת את הנושא הזה. תדברו על הסכנה הגדולה שבהתבולות ועל הנזק שהיא עושה לעם היהודי. 2,000 שנים בגלות נלחמו אבותינו שלא להתערבב בעמים, ואסור לנו שדווקא כאן, בארץ ישראל תופעת ההתבוללות תלך ותגבר.

 

ענת גופשטיין הינה ראש מערך הטיפול בארגון להב"ה.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק