האסיר יעקב טייטל לרה"מ: "אל תשחרר מחבלים – הורה על שחרור האסירים הביטחוניים 

רה"מ בנימין נתניהו

אסיר העולם יעקב טייטל, אשר הורשע בגין רצח של ערבים ופעולות לאומניות נוספות, פנה לרה"מ נתניהו בדרישה כי יעניק חנינה לו ולאסירים הביטחוניים היהודים בבתי הכלא, וזאת על רקע המשא ומתן אשר מתנהל בימים האחרונים על שחרור מחבלים ביטחוניים ערבים.

"ב-20 שנים האחרונות ממשלת ישראל נתנה חנינה לכעשרת אלפים אסירים ערבים אשר הורשעו בביצוע עבירות טרור שבוצעו על רקע לאומני (המוגדרים כאסירים ביטחוניים). לעומת זאת, הממשלה לא נתנה חנינה אפילו לאסיר ביטחוני יהודי אחד מתוך 14 האסירים ביטחוניים היהודים אשר יושבים בבתי הכלא." פתח טייטל את מכתבו, "כל זאת, למרות שיותר מ- 60% מהביטחוניים הערבים ששוחררו בעסקאות השונות חוזרים למעשי הטרור כמו מנהיג חמאס יחיא סנוואר ימ"ש ששוחרר בעסקת שליט ומנהל כיום את מעצמת הטרור חמאס, ומאידך אפילו ביטחוני יהודי אחד לא חזר לבצע עבירות על רקע לאומני לאחר שחרורו מאסר." נכתב במכתב.

טייטל ממשיך "ואני שואל איזה צדק יש בכך שאני וחברי היהודים הביטחוניים יושבים שנים על גבי שנים בכלא, בלי שון אופציה לחופש, ובו בזמן מדינת ישראל משחררת עוד ועוד מחבלים ערבים, ואפילו בעת כתיבת שורות אלו מתקיים מו"מ לשחרור מחבלים ערבים ימ"ש. מדוע למחבלים הערבים שרואים את השמדת מדינת ישראל כאידיאל יש תקווה לחופש ואילו התקווה היחידה שהממשלה נותנת לנו האסירים הביטחוניים היהודים, זה רק לצפות למותנו בכלא, כמו האסיר הביטחוני היהודי אשר ויזגן ז"ל, בלי שום קרן אור לחזור לחיק ילדינו, נשותינו ומשפחתנו."

טייטל מבקש מרה"מ שלא לשחרר את המחבלים הערבים "לכן, אדוני ראש הממשלה, אני קורא לך, הגיע הזמן לעצור את ההפליה הנוראית, ולתקן את העוול שנמשך למעלה מ-20 שנה, בו אנשים אשר פגעו בעם היהודי ובעקבות כך גרמו לנו לאבד את עשתונותינו ולקחת את החוק לידיים הם הולכים לביתם ולמשפחותיהם בראש מורם, ואילו אנחנו יושבים מאחורי סוגר ובריח.
אדוני, אנו מבקשים בכל לשון של בקשה, אל תשחררו מחבלים ערבים, מדובר בדם יהודי יקר שחשוב לכולנו, אל תתנו להם לראות אור שמש. מנגד, תקנו במעט את העוול שנעשה מזה שנים רבות, ושחררו את מעט האסירים הביטחוניים היהודים שיושבים עדיין בבתי הכלא, סה"כ כ-14 אסירים יהודים, וזאת ביחס לאלפי אלפי מחבלים שכבר ממשלות ישראל שחררו בעבר."

לסיום מתחייב טייטל "אני מתחייב, אף בשם חברי, כלל האסירים הביטחוניים היהודים, לא לחזור על מעשינו, ועל לקיחת החוק לידיים, ואני בטוח כי כולנו נסכים אף לחתום על התחייבות כזאת – וכולנו נעמוד בה. אנו לא מהווים איום על מדינת ישראל, וגם השחרור שלנו לא ייתן רוח גבית לאחרים לעשות מעשים לאומניים, אשר גם כך כמעט אינם קיימים, אלא להפך שחרורנו ימחיש את הרצון של הממשלה ללכת בדרך של שלום, יושר וצדק. סיים את מכתבו.

בנוסף, בימים האחרונים, החלו משפחות של אסירים ביטחוניים נוספים לעלות את הדרישה להורות על שחרורם של האסירים הביטחוניים היהודים. המשפחות בסיוע של ארגון חוננו ונוספים פנו למספר ח"כים ואישי ציבור שיפעלו בעניין. "לא ניתן להורות על שחרור סיטונאי של מחבלים, ולא לשקול מנגד שחרור של אסירים ביטחוניים יהודים, זאת אפליה ואיפה, המעט שבמעט בכדי לאזן הוא להורות על שחרורם. אנו מוצאים אוזן קשבת לטענה." מסר בן משפחה של אחד מהאסירים היהודים, שפועל בימים אלו בעניין.

הדרישה של טייטל והמשפחות אינה חדשה, ההקבלה בין שחרור מחבלים ערבים לדרישה לשחרורם של האסירים הביטחוניים היהודים הועלתה כבר לפני כ-21 שנה, אז הורה נשיא המדינה דאז עזר ויצמן על מתן חנינה ל-7 אסירים ביטחוניים יהודים במקביל לשחרורם של מחבלים ערבים. השר צחי הנגבי שכיהן אז כשר המשפטים הסביר את פשר שחרורם של האסירים היהודים בכך שבעת שמקלים בעונשים שהוטלו על אסירים ערביים, לא ניתן להתעלם מהאסירים היהודיים, שביצעו את "המעשים הנוראים" בעקבות העימות החריף בינינו לפלשתינים.

דרישה דומה הועלתה בקבינט הביטחוני גם סביב עסקת שליט, אז העלה את הדרישה השר אלי ישי. כמו כן, במרוצת השנים הועלתה הצעת חוק ברוח דברים אלו במליאת הכנסת ע"י ח"כים ממספר מפלגות, את החוק הוביל השר דוד אזולאי ז"ל, אז כח"כ. בין השאר על הצעת החוק היו חתומים גם זאב אלקין, משה גפני, זבולון אורלב, צחי הנגבי, מנחם אליעזר מוזס וח"כים נוספים שחלקם היום מכהנים כשרים.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק