האנרכיסט יונתן פולק נעצר עד לתום ההליכים

האנרכיסט יונתן פולק. צילום: אלעזר ריגר
גלעד אך מנכ"ל עד כאן: "פולק וחבריו מידי שבוע, מובילים הפגנות אלימות כנגד חיילי צה"ל ברחבי יו"ש - מקומו של פולק מאחורי סורג ובריח"

שופט בימ"ש השלום בי"ם, יהושע צימרמן, קיבל אתמול (שני) את בקשת המדינה והורה על מעצרו של האנרכיסט יונתן פולק עד לתום ההליכים. פולק יוכל להשתחרר ממעצרו רק אם יעמוד בתנאי שחרור של הפקדה כספית והתחייבות להתייצב לדיונים.

נזכיר כי כנגד פולק, אשר מעל עשור, יוזם ומוביל הפרות סדר אלימות באיו"ש, בהם נפגעו חיילי צה"ל רבים, מתנהל כתב אישום בבימ"ש השלום בירושלים, ופולק מסרב להתייצב לדיונים בעניינו. ע"פ כתב האישום עמד פולק במרכז כביש וחסם ג'יפ משטרה אשר היה במהלך פיזור הפרות סדר של מתפרעים אשר יידו לעבר השוטרים בקבוקי תבערה ואבנים בסמוך לקבר רחל. בשבת האחרונה נעצר פולק בבקעת הירדן במהלך הפס"ד. ביום א' הובא פולק לדיון בפני השופט איתן כהן, שם סרב להתחייב כי יתייצב לדיונים בעניינו, ובימ"ש הורה על דיון נוסף בעניינו, שם כאמור, אתמול, נעצר פולק עד לתום ההליכים כנגדו.

ביום ראשון בשעות הבוקר, עם היודע דבר מעצרו, פנה עו"ד יוסף אקרמן יועמ"ש ארגון 'עד כאן' למחלקת התביעות בירושלים במכתב דחוף "בחודש ינואר 2019 הגישה שלוחת התביעות של מחוז ירושלים כתב אישום נגד מר יונתן פולק, בכתב האישום יוחסה לנאשם עבירה של הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו בכך שבמהלך הפרת סדר בסמוך לקבר רחל חסם הנאשם רכב צבאי שניסה לעצור את מספר מתפרעים במקום. לאחר שמר פולק לא התייצב למספר דיונים בעניינו, הוציא כבוד השופט איתן כהן בעניין מר פולק צו הבאה." נכתב במכתב תוך שעו"ד אקרמן מבקש להביאו בפני השופט כהן.

בנוסף הזכיר במכתבו כי כנגד פולק קיימים תיקים ותלונות נוספות "בנוסף ברצוני לעדכנכם כי ביום 6.1.2020 הגישה עמותת "עד כאן" שלוש תלונות על 18 אירועים שונים בהם נטל מר פולק חלק ביחד עם אנרכיסטים נוספים, בהתקפות נגד חיילי צה"ל ולוחמי מג"ב, כל זאת רק בשנת 2019. אני סבור כי לאור התנהלות הנאשם אשר הפר ברגל גסה את החוק ומסרב לשתף פעולה עם החוק ונציגיו יש לפעול להביאו לדיון ולהעמידו לדין. אני סבור כי בעניינינו מדובר בעניין עקרוני של שלטון החוק ולא ניתן להסכים עם מצב בו גורמים אנרכיסטים דורסים ברגל גסה את החוק ומפירים החלטות שיפוטיות בעניינם."

במאמר שפורסם בתחילת השבוע באתר הארץ, שם משמש פולק כמעצב ראשי בדיגיטל, כתב פולק בין השאר כי "כאשר המשטר הישראלי בין הים לנהר הוא משטר של אפליה גזענית בתוך ישראל ודיקטטורה צבאית בשטחים, מה נשאר לעשות חוץ מלחצות את השורות ולהצטרף אל המאבק הפלסטיני? ". נזכיר כי בעקבות מאמר נוסף אותו פרסם פולק בהארץ, הורה היועמ"ש לפני כשנה לפתוח בחקירה כנגד פולק בחשד להסתה לטרור, וזאת בעקבות תלונה שהגישו בארגון 'עד כאן' לאחר שפולק קרא במאמר להצטרף לזורקי בקבוקי התבערה והאבנים על חיילי צה"ל.

גלעד אך מנכ"ל עד כאן מסר "פולק וחבריו מידי שבוע, מובילים הפגנות אלימות כנגד חיילי צה"ל ברחבי יו"ש. אחרי שנים של מאבק על מיצוי הדין עם אותם הפורעים, אשר תוקפים חיילים מידי שבוע, סוף סוף מדינת ישראל נדרשת לסוגייה, תופסת אומץ, ופעולת כנגד פולק ללא משוא פנים, אנו בטוחים שהדבר יורגש בשטח ובהפחתת תקיפות החיילים וההתפרועוית. אנו שמחים שעבודה רבת שנים של עד כאן, איסוף חומרים, הגשת תלונות, תיעודים ומעקב אחרי הפעילות האנטי ישראלית והאלימה של פולק וחבריו, מביאה לתוצאות. מקומו של פולק מאחורי סורג ובריח".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק