האנרכיסט יונתן פולק נחקר במשטרה – ושוחרר

האנרכיסט יונתן פולק. צילום: אלעזר ריגר
לאחר תלונת ארגון עד כאן - האנרכיסט יונתן פולק נחקר במשטרה - ושוחרר כיוון שתיק הראיות לא הובא לבימ"ש • גלעד אך: קוראים למשטרת ישראל להתעשת ולגבות את חיילי צה"ל מול המוני הפלסטינים והארגונים האנטי ישראלים שתוקפים אותם

האנרכיטס יונתן פולק, נחקר במשטרה, ושהה לילה במעצר, וזאת לאחר שזומן לחקירה בגין תלונה שהוגשה כנגד פולק, בידי ארגון 'עד כאן' לאחר שתועד משתתף באירוע הפס"ד בכפר קדום בשומרון.

לתלונה שהוגשה ע"י 'עד כאן' כנגד פולק ופעילים נוספים, צורף תיק ראיות אותו אספו כנגדו תחקירני הארגון. באחד מהתיעודים ניתן לראות את פולק במהלך הפרת סדר, נמצא בין רעולי פנים המיידים אבנים לעבר חיילי צה"ל. בתיעוד נוסף שהוגש למשטרה תועד פולק כשהוא מבעיר צמיגים במהלך הפרות הסדר.

פולק באחת מההפגנות האלימות בכפר קדום. צילום: ארגון 'עד כאן'

אתמול לאחר חקירתו במשטרת אריאל, סרב פולק לחתום על תנאי השחרור אותם ביקשה המשטרה, והוא נעצר. הבוקר, הובא פולק בפני שופט בבימ"ש השלום בפ"ת, שם שוחרר לאחר שחוקרי המשטרה, לא הציגו לבימ"ש את תיק הראיות כיוון שהתיק נשאר בתחנת המשטרה. בנוסף, לא הציגו נציגי המשטרה את הסרטון המתעד את פולק מבצע את המעשים שבגינם חשוד, גם זאת כיוון שהסרטון לא הובא לבימ"ש.

נזכיר כי פולק, מזה שנים ארוכות מוביל ומשתתף בהפרות סדר אלימות ברחבי יו"ש וירושלים. ארגון 'עד כאן' הגיש תלונות רבות כנגד פולק, ואף הגיש כנגדו קובלנה פלילית.

לאחרונה הורשע פולק בבימ"ש השלום בירושלים בגין השתתפות בהפרת סדר סמוך לקבר רחל בבית לחם, בימ"ש גזר על פולק עונש של חודש מאסר.

גלעד אך מנכ"ל עד כאן מסר "לאחר שנים רבות בהם ארגון "אנרכיסטים נגד הגדר" ובראשם יונתן פולק משתתפים בתקיפות נגד חיילי צה"ל על בסיס שבועי, ולאחר עשרות תלונות במשטרה מ"עד כאן" ומחיילים אשר לא זכו למענה, ובעקבות כך שהיועמ"ש מנדלבליט החליט לדחות את הקובלנה הפלילית שהגשנו נגד פולק וחבריו, החלטנו לא לוותר ולגבות את החייל הבודד בקצה מול השתוללות הפלסטינים והשמאל הקיצוני שמלווה אותם.

בפעילות מאומצת תחקירני השטח שלנו תיעדו את ראשי האנרכיסטים משתתפים באירועים אלימים נגד חיילי צה"ל, הגשנו את תיקי הראיות למשטרה. ואכן לאחר שנתיים פולק שוב נעצר, לצערנו המשטרה שכחה להביא לדיון המעצר את הראיות על החשדות.. אנו קוראים למשטרת ישראל להתעשת ולגבות את חיילי צה"ל מול המוני הפלסטינים והארגונים האנטי ישראלים שתוקפים אותם ולעצור את הפרקטיקה בה צד אחד של המפה הפוליטית זוכה לוויתור על בסיס קבוע על פעולותיו לא משנה מה הוא עושה", הוסיף אך.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק