האם כוחות הבטחון הפלסטינים הביאו לתפיסת רכב המחבל? בכפר טוענים אחרת

שריפת הרכב
אמש פורסם כי מנגנוני הבטחון של הרשות הפלסטינית, הביאו לתפיסת רכבו של המחבל שביצע את פיגוע הירי בצומת תפוח. בכפר זעמו על הידיעה, והאשימו את הקצין הפלסטיני שמצא את הרכב, ב"שיתוף פעולה עם האויב הציוני"

סערה בכפר עקרבא שבשומרון, בו נתפס אמש רכבו של המחבל שביצע את פיגוע הירי בצומת תפוח. הסערה החלה לאחר שדווח בכלי התקשורת כי מי שהביא לתפיסתו של הרכב, הם מנגנוני הבטחון של הרשות הפלסטינית, שדיווחו על כך לכוחות הבטחון הישראליים.

בנוסף, פורסמו ברשתות החברתיות בכפר, תמונות מזירת האירוע, בהם נראים שוטרים ברשות הפלסטינית סביב רכבו של המחבל, ביניהם קצין בכיר במנגנוני הבטחון, בשם יאסר אבו ג'נאים. התמונות הביאו לזעם רב בקרב צעירי הכפר, שכינו את ג'נאים בוגד וקראו להחרימו בשל "שיתוף פעולה עם האויב הציוני", בכך שהביא ללכידתו של רכב המחבל ודיווח לכוחות הבטחון הישראליים.

הרכב בעת שריפתו

ג'נאים שמצא את עצמו תחת מתקפה, מיהר למסור את גרסתו לאירוע בפני חבריו ובכירי הפת"ח באזור, גירסה שממנה עולה תמונה חמורה ומדאיגה. עלפי בכיר במחלקת התקשורת של הפת"ח שנחלץ להגנתו של ג'נאים, כוחות הבטחון הפלסטינים שהוקפצו למקום, קיבלו דיווח על רכב חשוד שחונה בצד הכביש, ועל פי החשד היה שותף לריב חמולות שהתרחש יום קודם לכן בכפר.

כשהגיע ג'נאים עם שוטריו למקום והבחין שמדובר ברכב המחבלים, קרא ג'נאים לצעירי הכפר וביקש מהם שיציתו את הרכב, ולא דיווח על כך לכוחות הבטחון הישראליים. בנוסף הזהיר ג'נאים את הצעירים שימנעו מצילום הרכב לפני השריפה, דבר שיוכל לסייע לצה"ל באיסוף הראיות.

על פי גרסתו של ג'נאים, מי שדיווח לכוחות הבטחון הישראליים, היה אדם אחר שאיננו קשור למנגנוני הרשות הפלסטינית.

בכיר נוסף בקרב מנהיגי הכפר נחלץ אף הוא להגנתו של ג'נאים, והזכיר לתושבים כי ג'נאים הוא "משלנו" בכך שריצה בעבר 7 שנות מאסר בכלא הישראלי בשל פעילות טרור.

הבכיר אף הזכיר כי שני אחיו ואביו של ג'נאים הינם "שהידים" שנהרגו במהלך פעילות חבלנית שביצעו.

בכיר אחר בכפר נזף בצעירים שמיהרו ללכת אחרי "קונספירציות" כלשונו, והאשימו את ג'נאים בכך ששיתף פעולה עם "הכיבוש", ואמר לצעירים כי אם השוטרים הפלסטינים לא היו מגיעים ראשונים לזירה ו"מטפלים" ברכב, היינו רואים את כוחות הבטחון הישראליים מעמיסים את הרכב על גרר, כשהוא שלם ובתוכו ראיות, ולא שרוף כמו שאירע.

הבוקר קראו לתושבי הכפר בכפרים הסמוכים לנתיב בריחתו של המחבל, להשאיר את דלתות המסגדים פתוחות כדי שהמחבל יוכל להסתתר בתוכם באם יקלע למקום, ולהטמין מים ומזון בשדות למקרה שיעבור שם המחבל ויוכל להרוות את צמאונו.

בנוסף קראו אמש בכפר לתושבים למחוק את הסרטת המצלמות מהיממה האחרונה, בכדי להקשות על כוחות הבטחון במעקב אחרי נתיב בריחתו של המחבל.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק