האחיין הנחה את הטקס במקום נפילת דודו

יום הזיכרון. צילום: אליהו לורנס, חדשות ימנים
את טקס יום הזכרון של מועצת בנימין הנחו השנה תלמידים ובהם אחיינו של אריאל חובב שנפל בפיגוע בואדי חרמייה. ח"כ אבי דיכטר: "כיום בבנימין למעלה מ-70 אלף תושבים, זה הניצחון האמיתי."

המועצה האזורית בנימין ערכה את טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה המסורתי באתר יד-לבנים בצומת המשטרה הבריטית (ואדי חרמייה). את הטקס בנושא "להדליק נרות בכל העולמות" הפיק מתנ"ס בנימין עם תלמידי ישיבת "אהבת חיים" בכוכב השחר, לאחר שבחודשים האחרונים למדו על ארבעה מנופלי בנימין והציגו את סיפורם בטקס: אריאל חובב הי"ד, דביר שורק הי"ד, ינון ירון יוליס ז"ל והרב אחיעד אטינגר הי"ד. כמו כן, תלמידי הישיבה ותל מידי תיכון חקלאי רגבים במצפה דני פעלו בשבועות האחרונים ביחד עם אנשי המועצה בשיפוץ וניקיון האתר.

כמו בכל שנה ממרץ 2002, מאז אירע פיגוע טרור בצומת המשטרה הבריטית בו קיפחו את חייהם 10 ישראלים: שבעה חיילים ושלושה אזרחים, הטקס נערך בבית יד לבנים במשטרה הבריטית. בטקס השתתפו נציגי המשפחות השכולות, ראש המועצה ישראל גנץ, ראש מועצת בנימין לשעבר – פנחס ולרשטיין ואבי רואה, נציג כנסת ישראל ח"כ אבי דיכטר, מח"ט בנימין אל"מ יהונתן שטיינברג, מפקד משטרת ישראל סנ"צ צחי כהן, השר לשעבר אורי אריאל, עובדי ותושבי המועצה.

צילום: דוברות בנימין

בין מנחי הטקס היה אריאל דוד חובב, אחיינו של אריאל חובב שנפל במקום. הוא נולד שנה בדיוק לאחר מותו של הדוד והיום התייצב להנחות את הטקס המרכזי של בנימין ונשא דברים אישיים לזכר דודו.

ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ: "ביום הזכרון, אנו מעלים על נס את יקירנו חיילי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה, נקשרים בדמותם, דבקים במעשיהם ובוכים בהרכנת ראש ובכאב שאין לו מידה, על שאיבדנו. אך לא פחות מכך, אנו מביטים דרך יקירנו הקדושים אל היעדים שנכונו לנו, על עצמנו כמי שמוטלת עליהם החובה והזכות לצעוד לעבר היעדים הלאומיים במעשינו יום יום".

נציג הכנסת ח"כ אבי דיכטר: "אני יודע כמה קשה כאב המלחמה ופגיעות הטרור. הכאב נמדד איך אנו בונים את עצמנו כמדינה. לפני שלושים שנה גרו כאן 7,000 תושבים, היום גרים כאן למעלה מ70 אלף תושבים, זה הניצחון האמיתי. בתוכנית החלוקה רצו שנראה את יהודה ושומרון רק מרמלה, היום אנחנו כאן באדמה הקדושה הזאת, וזה חלק מהניצחון של תושבי בנימין. גלי הטרור מנסים להפריע לכם, הסדרת ההתיישבות צריכה להיות חלק בלתי נפרד מחיינו כאן במרחב. כך היה ביישובי הספר מאז קום המדינה, וכך צריך להיות ברחבי יהודה ושומרון."

צילום: דוברות בנימין

בטקס השתתפו מח"ט בנימין, מפקד תחנת בנימין של המשטרה, המשפחות השכולות וקהל.

בתוך כך, במועצת בנמין יצאו במיזם מרגש בו הונחו נרות זכרון על קברם של כל חללי בנימין בכל רחבי הארץ.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק