ד"ר מיכאל בן ארי במכתב חריף למשנה לפרקליט המדינה: "פגעתם בשמי הטוב ממניעים של רדיפה פוליטית"

עוצמה יהודית
מיכאל בן ארי. צילום: עמנואל גרסטל
ד''ר מיכאל בן ארי במכתב חריף נגד הפרקליטות שמתנכלת אליו במשך שנים בעקבות מספר ציוצים שפרסם • "אתם הראיה: הרב כהנא צדק"

איש עוצמה יהודית, ד"ר מיכאל בן ארי, פנה במכתב חריף למשנה לפרקליט המדינה, נורית ליטמן, זאת בעקבות חקירה שעבר בן ארי השבוע במשטרה, בה נחקר על מספר ציוצים שהעלה לאחרונה לטוויטר. במכתבו, האשים בן ארי את ליטמן כי הפרקליטות פוגעת בשמו הטוב ממניעים של רדיפה פוליטית, וכי היא באופן אישי, בתפקידה כמשנה לפרקליט המדינה, נוהגת במדיניות של אכיפה בררנית.

את המכתב, שכותרתו "חקירות ההטרדה שנעשות בהנחייתך ובקשה להגשת כתב אישום", פתח בן ארי בהצגת השתלשלות האירועים מלפני כשנתיים, אז התמודד לכנסת ברשימת 'איחוד מפלגות הימין', והיועמ"ש מנדלבליט הגיש לועדת הבחירות חוו"ד לפיה יש לפסול אותו מהתמודדות לכנסת. בן ארי מתאר כי לאחר שוועדת הבחירות דחתה את עמדת היועמ"ש ואישרה את מועמדותו, מיהרה הפרקליטות להוציא הודעה לתקשורת ולהודיע כי תיפתח חקירה פלילית נגד בן ארי; זאת במטרה להשפיע על הדיון שהתקיים בבית המשפט העליון שבוע לאחר מכן, בעקבות ערעור התנועה הרפורמית לועדת הבחירות. בן ארי מציין כי הוא כזכור נפסל על ידי השופטים, אך לא בעקבות זאת נפתחה החקירה נגדו, אלא בעקבות עתירת התנועה הרפורמית להעמידו לדין – כשנה וחצי לאחר החלטת העליון. בעתירתם ביקשו הרפורמים מבג"ץ להורות לפרקליטות להגיש כתב אישום נגד בן ארי – בקשה אליה הצטרף במפתיע בן ארי עצמו, וזאת על מנת להוכיח את חפותו בדיני ראיות.

בהתייחס לחקירה אליה זומן השבוע, מתאר בן ארי: "ביום חמישי הרביעי לפברואר 2021, יום הגשת הרשימות לכנסת, קיבלתי לפתע טלפון משוטר בשם אופיר מימ"ר ש"י שאני מזומן לחקירה. כששאלתי באיזה עניין, נעניתי: בעניין 'הסתה לגזענות'. כששאלתי והרי כבר נחקרתי ואמרו לי שהסתיימה החקירה. תשובתו של אופיר היתה: השלמה קטנה של החקירה. סיכמנו שייתקשר בתחילת שבוע לתאם. התקשר רק ביום רביעי שלאחר מכן 10.2, הסכמתי מיד להגיע ביום ראשון שלאחר מכן. אופיר החוקר, הבטיח שהוא חוזר אלי תוך דקה. הדקה הזאת נמשכה כמעט שבועיים. הוא התקשר שוב ביום א' האחרון 21.2, שוב הוא רצה לקבוע לעוד שבועיים. אך אני זימנתי את עצמי באופן מיידי, והגעתי כבר למחרת לחקירה".

באשר לתוכן החקירה עצמה, כותב בן ארי לליטמן: "בחקירה הוצגו בפני ששה ציוצים. לא היה בהם שום דבר חדש. אחד הציוצים עליהם נחקרתי היה בקורת על הפרקליטות ועל בית המשפט העליון. היה נדמה לי, שבמדינה דמוקרטית מותר לאזרחים להעביר ביקורת על שופטים ועל המורמים מעם היושבים בפרקליטות. מסתבר שטעיתי. האם גם החקירה הזאת נעשתה על דעת הפרקליטות? אנא הבהירי".

בן ארי ממשיך: "כשהיה מדובר במטיף ערבי, שאמר: אללה … תכחיד את כל היהודים", חוות דעתך (הגב' ליטמן בשנת 2017) החד משמעית היתה, כי אין כאן כל עילה פלילית לפתיחת חקירה. האם תוכלי להבהיר איזו מההתבטאויות שלי היתה כה חמורה עד שהוציאה אותך משלוותך, ושילחת בי שני חוקרים שיהתלו בי ויאיימו עלי במסכת של איומים וניסיונות השתקה.
אדרבה, אם יש משהו חדש בחקירה הזאת, כפי שטען דובר הפרקליטות בשמך, פרסמו לציבור ולי את הדברים החמורים והחדשים שדרשו חקירה נוספת תוך הטרדתי כדי לאמת את דבריכם (הרי מדובר בציוצים בטוויטר, ולא בחומר סודי)".

לקראת סוף מכתבו מאשים בן ארי: "ממניעים של רדיפה פוליטית, ובהובלת ארגון השמאל הקיצוני המכונה 'התנועה הרפורמית', פגעתם בשמי הטוב, ובו בזמן הכשרתם את שונאי ישראל שמטיפים לרצח ילדינו החיילים, נתתם אור ירוק לאלו שפועלים להשמדת המדינה היהודית ואף לא מסתירים זאת. בגובה ליבכם, אינכם מוכנים לתת לי אפשרות, להגן על שמי, לפרוך את מסכת הראיות שלכם, להוכיח את השקרים ואת הסילופים בהם עשיתם שימוש בפסילה שלי ובפגיעה בשמי הטוב?!"

בן ארי חותם את מכתבו: "אחרי למעלה משנתיים, הגיע הזמן שתפסיקו להסתתר מאחורי שכרון הכח, הגיע הזמן שתספקו תשובות, ובמהרה.
בברכת הרב כהנא צדק [1], ד"ר מיכאל בן ארי".

בברכת "הרב כהנא צדק", מפנה בן ארי להערת שוליים, בה הוא מסביר: "נכון שנחקרתי על כך שנשאתי נאום באזכרה של מורי ורבי הרב כהנא הי"ד, עם מדבקה על דש חולצתי של 'הרב כהנא צדק'. אני מבין לליבכם, אך רצוני להזכיר לצוות החוקרים המלומדים מן הסתם, כי קיימת חוות דעת של פרקליט המדינה בדימוס, שאין כל בעיה באמירה הזאת. שמחתי לעזור! ופעם הבאה ששולחים חוקרים עם חומרי חקירה כדאי שיעשו זאת יותר מתוך ידע ופחות מתפישה שמאלנית רדיקאלית. ולא יהלכו אימים על נחקרים, רק משום שאינם תואמים את השקפת עולמם. הרב כהנא אמר בין היתר 'או כהנא או עראפאת', מי שיפסול את כהנא יחבק את עראפאת. הרב כהנא נרצח, אחמד טיבי יועצו ומעריצו של המרצח עראפאת קיבל אצלכם הכשר. אתם הראיה: הרב כהנא צדק!"

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק