דרישה ציבורית לפתוח את הר הבית ליהודים גם בשבתות

צילום: חיים קרויזר, מטה ארגוני המקדש

עד מהומות שנת 2000, היה הר הבית פתוח לעליית יהודים גם בשבתות. עם תחילת האינתיאפדה השנייה, נסגר ההר כליל לביקורי יהודים. כשחודשה פתיחתו בשנת 2003, קוצץ יום שבת מהימים בו ההר פתוח לביקורי ליהודים.

לאחרונה, החלו לפעול ב'ישיבת הר הבית' לפתיחה מחודשת של הר הבית בשבתות לביקורי יהודים. אחד מהמאמצים המתקיימים בעניין זה, בא לידי ביטוי בקיום תפילת מוסף מדי שבת בשער השלשלת, אחד משערי הר הבית, כאשר לאחר התפילה נערך קידוש ודבר תורה מראש הישיבה, הרב אליהו וובר.

בנוסף, החלו בישיבה בהחתמת עצומה ציבורית הקוראת לממשלת ישראל לחזור ולפתוח את הר הבית ליהודים גם בשבתות. בדף העצומה נכתב כי "בכיר במערכת הפוליטית רמז שהלחץ הציבורי הוא שיכריע האם ההר יפתח בשבתות או חס וחלילה ישאר סגור".

בישיבת הר הבית מוסרים כי "אין שום סיבה הגיונית המתקבלת על הדעת לכך שהר הבית סגור ליהודים בשבתות. דווקא בימים בהם ישנם דיבורים על פגיעה בריבונות ישראל בירושלים, ממשלת ישראל חייבת להעמיד את הר הבית בראש סדר האינטרסים הלאומיים של מדינת ישראל – ולחזק את הריבונות היהודית בו. פתיחת הר הבית בשבתות לביקורי יהודים תהיה צעד מצוין להתחיל בו".

יו"ר מועצת גוש עציון, שלמה נאמן, שעלה הבוקר (רביעי) להר, קרא לציבור להצטרף לעצומה: "יום שבת קודש, לא יתכן שביום הזה הר הבית יהיה סגור, מבקשים מכל אחד שיחתום על העצומה לפתוח את הר הבית גם ביום השביעי, כדי שנוכל לבוא להופיע בפני השם גם ביום שבת קודשנו".

דף העצומה: httpss://www.temple-mount.co.il/atzuma/

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק