דיון בערעור שהגיש דפוס 'צבעי הקשת' • עו"ד יאדו: "זה תמרור אזהרה"

עו"ד מנשה יאדו תמונה - מתוך דף הפייסבוק של חוננו
ביהמ"ש המחוזי באר שבע דן אתמול בערעור שהגישו בעלי דפוס 'צבעי הקשת' נגד החלטת ביהמ"ש השלום כי עליהם לפצות את האגודה לזכויות הפרט בגין אי ביצוע עבודה עבור ארגון להט"בי, שסתרה את אמונתם הדתית. עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו "קשה לעכל שבמדינה יהודית יש כפייה להט"בית נגד שומרי תורה ומצוות. זהו תמרור אזהרה".

אתמול (רביעי) התקיים בביהמ"ש המחוזי באר שבע דיון בערעור שהגישו בעלי בית הדפוס 'צבעי הקשת' נגד החלטת ביהמ"ש השלום לחייבם לפצות את האגודה לזכויות הפרט. כזכור, האגודה תבעה את בעלי הדפוס לאחר שסירבו לבצע עבודה עבור ארגון להט"בי, היות והיא סתרה את אמונתם הדתית. ביהמ"ש שמע את טענות הצדדים, וצפוי ליתן פסק דין בנוגע לערעור בקרוב.

אחד מבעלי בית הדפוס הביע תקווה כי ביהמ"ש יקבל את הערעור שהוגש "התקיים היום דיון בנושא שלנו, נגד הפסיקה שביהמ"ש החליט שאנו אמורים כן לבצע עבודות בניגוד לאמונתנו הדתית. אנחנו רואים בזה בעיה ועל כן הגשנו את הערעור. מקווים שבעז"ה הדברים יעברו לצידנו ועם ישראל יצא בעל זכות בכל הסיפור הזה".

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו המייצג את בעלי הדפוס הצביע על מגמה ההולכת ומתפשטת "יצאנו מהערעור על החלטת ביהמ"ש השלום הקובעת כי בית הדפוס היה חייב לייצר בניגוד לדיני התורה, לרגשותיו ולרצונו החופשי מוצרים עבור אגודת הלהט"בים. יש תחושה שהדיון, גם הציבורי שלצערי הרב חודר גם לתוך כותלי ביהמ"ש, הופך מדיון משפטי לדיון באג'נדות. רוח השוויון, רוח החופש הלהט"בי מסמאה את עיני העוסקים במלאכת המשפט מצד הדין, הו ברמה הערכית חוקתית, הן ברמת הסדרים נכונים של חיים בתוך מדינה שבה חיות קבוצות שונות והן ברמת סעיפי החוק".

עו"ד יאדו הדגיש כי "הדין איתנו, הצדק איתנו, ואנו מקווים שביהמ"ש ידע לעצור את המטוטלת של החירות הלהט"בית במקום הנכון. לא לגרום להקצנה בחירויות יתר ובשוויון יתר, אלא לשמור על חברה מאוזנת שיכולה לחיות יחד. בלי פגוע ולדכא האחד את השני אלא לחיות אחד לצד השני, בפרט כשמדובר כאן במדינה יהודית. קשה לעכל שעושים פה כפייה להטב"ית נגד אנשים שומרי תורה ומצוות.

הפגיעה בעוצמה ובחוסן החברתי והביטחוני של המדינה ניכרת, ממשמשת ובאה, זהו תמרור אזהרה שאני מקווה שביהמ"ש ישכיל להבחין בו ולקבל את הערעור".

נזכיר כי לפני כשלושה חודשים ניתן פסק דין על סירוב בית דפוס בבאר שבע לייצר חומרים עבור 'האחווה הגאה באוניברסיטת בן גוריון'. הבקשה נשלחה במייל לבית הדפוס, ובתגובה השיבו הבעלים "איננו עוסקים בחומרי תועבה. יהודים אנחנו!", וסרבו להדפיס את החומרים המבוקשים. כאמור, האגודה לשמירת זכויות הפרט תבעה את בעלי הדפוס, וביהמ"ש השלום בבאר שבע הרשיע אותם בעבירה על חוק איסור הפליה בעלי הדפוס הגישו ערעור על ההחלטה, וביהמ"ש המחוזי באר שבע צפוי ליתן החלטה בנושא בקרוב.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק