דיווח בNBC: ישראל הייתה מעורבת בחיסול סולימאני

על פי דיווח המתפרסם הבוקר (ראשון) ברשת האמריקאית "NBC", המודיעין הישראלי סייע בחיסולו של קאסם סולימאני לפני כשבוע וחצי. לפי הדיווח, חלקו של המודיעין הישראלי היה בנתינת מידע איך לאשש את מקומו של סולימאני כשנחת בבגדד ויצא משדה התעופה.

כמו כן, דווח הבוקר בעיתון ה"ניו יורק טיימס" על כך שראש הממשלה, בנימין נתניהו, עודכן מראש על כוונת ארה"ב לצאת לחיסול. את המידע קיבל נתניהו ממזכיר המדינה בארה"ב, מייק פומפאו, טרם יציאתו לביקור ביוון. עוד עולה מהדיווח כי וושינגטון אינה הזהירה אף בעלת ברית אחרת בכוונותיה, וככל הנראה נתניהו הוא המנהיג הזר היחיד שעודכן מראש על המתרחש.

כזכור, אתמול לקחה אירן אחריות על הפלת המטוס האוקראיני בשבוע שעבר, בו נהרגו כ180 איש. בתחילה הכחישו באירן שטיל טועה שלהם הוא זה שהפיל את המטוס, אך לאחר לחץ כבד הם הודו שטעו בזיהוי ולכן הם הפילו את המטוס. באוקראינה מתקשים לקבל את התנצלותם של ממשל אירן ודורשים לפתוח בוועדת חקריה שתחקור את האירוע וכן פיצוי כספי. כמו כן, חברות תעופה שונות הודיעו כי הם לא ינחתו יותר באירן או שהם לא יטוסו מעל המדינה, מחשש שהטעות תשוב על עצמה בעתיד.

בעקבות התגלות השקר של הממשל באיראן, יצאו מאות אזרחי המדינה להפגין נגד הממשל. במהלך ההפגנה, הושחתו פוסטרים של חמינאי וסולימאני, וכן אלמונים הצליחו להשתלט על השידור החי של סוכנות הידיעות האיראנית "פראס" והחלו לשדר קטעי וידאו מהמחאות. בתגובה למחאות השתמשו כוחות הביטחון באיראן בגז מדמיע במטרה לפזר את המפגינים, ואף עצרה את שגריר בריטניה באיראן, רוברט מקייר לאחר שנכח במחאות בטהרן ואף תיעד אותן. על פי הדיווחים, מקייר שוחרר מהמעצר לאחר כשעה.

ההפגנות באירן זכו לרוח גבית גם ממשל ארה"ב. מזכיר המדינה, מייק פומפאו, מזכיר המדינה של ארה"ב, צייץ בחשבון הטוויטר שלו וכתב למפגינים:" אנו עומדים לצד העם האיראני. מגיע לו עתיד טוב יותר".

 

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק